חוות הדעת שגיבש איזנקוט ממליצה לא להיענות לבקשת החנינה שהגיש החייל לנשיא. גם ראש אכ"א והפרקליט הצבאי הראשי הצטרפו לעמדתו. על פי הערכות הנשיא ריבלין יאמץ את עמדת הרמטכ"ל ולא יאפשר חנינה לאלאור אזריה

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט המליץ לנשיא המדינה ראובן ריבלין שלא לקבל את בקשת החנינה שהגיש החייל אלאור אזריה. כך דווח לראשונה בחדשות 2.

עוד דווח כי גם הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק וראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז המליצו לנשיא שלא לקבל את בקשת החנינה שהגיש החייל שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל.

שר הביטחון אביגדור ליברמן שקיבל את חוות הדעת של הקצינים הבכירים בטרם הועברו אל הנשיא, קרא היום (א') לריבלין לקבל את בקשת החנינה של אלאור אזריה ולשחררו ממאסר.

ליברמן פנה לנשיא המדינה: "הענק חנינה לאלאור אזריה"


ליברמן כתב לנשיא: "מעטות הן הפרשות בהן עניינו של אדם בודד הופך להיות מראה של החברה הישראלית כולה, כמו הפרשה שלפנינו. החברה הישראלית עמדה בפרשה זו למבחן אשר המחיש, אפשר שיותר מכל אירוע בשנים האחרונות, את השסעים והמחלוקות בקרבה".

"הייתי מקרב הרבים שסברו כי נוכח הנסיבות אין מקום להעמיד לדין פלילי את החייל", הסביר ליברמן. "מדובר בחייל מצטיין ובמחבל שבא להרוג. אולם משעה שעמד למשפט, ומשעה שפסק בית הדין את פסיקתו, עמדתי לצידה של מערכת המשפט הצבאית ועל אף ביקורת חריפה שהוטחה בי הצהרתי כי במדינת חוק אנו חיים ויש לכבד את פסיקות בית הדין הצבאי".

עוד הוסיף שר הביטחון כי לדעתו, אלאור ומשפחתו שילמו מחיר אישי ומשפחתי כבד בהתמודדות עם המשפט. "אני סבור כי יש לשקול במקרה ייחודי זה גם את האינטרס הציבורי, את הצורך באיחוי הקרעים בחברה ואת השפעת האירוע והמשפט על אזרחי המדינה ועל חיילי צה"ל נוכח פני האויב", הסביר.

מבית הנשיא נמסר כי נשיא המדינה קיבל את חוות הדעת הרלוונטיות להמשך בחינת בקשת החנינה של החייל אלאור אזריה. "הוא עתיד לבחון את חוות הדעת שהוגשו לו, לצד כל החומרים המצויים בתיק, עם שובו מחו"ל אז ידון בדברים יחד עם גורמי המקצוע כמקובל".