הסקרים הארציים אינם מאירים פניה לתנועת ש"ס ואריה דרעי יודע כי המבחן הגדול שלו יהיה דווקא בבחירות לרשויות המקומיות, שיתקיימו בעוד שנה, ובהם ייאלץ להוכיח כי המפלגה עדיין מצליחה לתפקד. אלעד, בית שמש, עמנואל, רכסים ונתיבות במוקד

בעוד פחות משנה יצעדו תושבי הערים השונות ברחבי הארץ לבחור את ראש העיר שלהם ואת חברי המועצה. כאשר הסקרים אינם מאירים פנים למפלגת ש"ס, כאשר חלקם אף מנבאים כי היא לא תעבור את אחוז החסימה, מבין יו"ר המפלגה, השר אריה דרעי, כי עליו לנצח קודם כל בבחירות המוניציפליות.

בישיבת הסיעה היום, בחר דרעי להתייחס לנעשה במספר ערים, כאשר בחלקם הוא ייאלץ להלחם לא רק בנטישת המצביעים, אלא גם בתנועת יחד, העשויה להתמודד בערים בהם קיבלה מספיק קולות בבחירות האחרונות לכנסת, בהם כזכור, נכשלו ולא הצליחו לעבור את אחוז החסימה.

באם יצליח דרעי בבחירות לרשויות המקומיות להוכיח כי הרבנים וקהל המצביעים עדיין נאמנים למותג ש"ס, הדבר יקל עליו את המלאכה לפני הבחירות לכנסת. באם ייכשל, זרם הנמלטים מהספינה הטובעת, תלך ותגבר. לכן, בחר השר דרעי ללכת על כל הקופה, ונתן הצהרה לגבי מספר ערים רלוונטיות, כפי שנפרט מיד:

תחילה התייחס דרעי לעיר בית שמש. "ראש העיר שלנו משה אבוטבול, מצליח לפתח ולשגשג את העיר. הוא צריך להמשיך בתפקידו ואנחנו נתמוך בו בכל הכוח. אין עוד ראש עיר שנותן כל כך הרבה סמכויות ותפקידים לכל המפלגות ומכבד את כולם. כולנו זוכרים כיצד כולנו התגייסנו למענו ופעלנו יחד ימים ולילות למען הצלחתו. אבוטבול ימשיך בתפקידו".

לא ברור ששאר ראשי המפלגות החרדיות רואים עין בעין את דבריו של דרעי לגבי בית שמש, לא שהם חלוקים על דברי השבח שחלק לראש העיר המכהן, אך בעיר בה יש למפלגות המקומיות המייצגות את הפלגים השונים של יהדות התורה יותר נציגים ממפלגת ש"ס, נראה כי לפחות בדגל התורה ידרשו את ראשות העיר לעצמם, לשמוליק גרינברג או למשה מונטג. גם באגודת ישראל עדיין לא נאמרה המילה האחרונה לגבי הנעשה בעיר.

בהתייחסות לעיר עמנואל אמר דרעי: "רוב הציבור, תושבי המקום נמנים על אנשינו, וגם בבחירות הקרובות מועמד ש"ס ימשיך להוביל ולהצעיד אותה קדימה". בעיר רכסים, ראשות העיר שייכת לש"ס בבחירות הבאות, במסגרת הסכם עם דגל התורה. "במסגרת ההסכם בין המפלגות, מועמד ש"ס יתמודד לראשות המועצה כמועמד מוסכם של הציבור החרדי", אמר היום דרעי.

בשלב זה עבר דרעי לדבר על העיר אלעד, שם נחלה ש"ס כישלון נחרץ כאשר מועמדה בבחירות הקודמות לראשות העיר הפסיד במירוץ לראש העיר המכהן, ישראל פרוש. "רוב תושבי העיר נמנים על הציבור הספרדי, ציבור בני התורה. ראשות העיר שייכת לתנועת ש"ס. נלכד את כל הכוחות ונצליח בעז"ה לעמוד במשימה", אמר היום דרעי.

האם יש לשרוליק פרוש סיבה לדאגה? על פניו נראה כי התשובה שלילית. הנה חלוקת הקולות בעיר בבחירות האחרונות לכנסת. ש"ס – 6193. ג' – 5000. יחד – 2094. הגר"מ מאזוז, מנהיגה הרוחני של יחד, הצהיר לאחרונה כי המוצא העדתי אינו מהווה שיקול וכי יתמכו במועמדים על פי פעילותם. בביקור שקיים בעיר אלעד, הביע תמיכה נחרצת בישראל פרוש. בחשבון פשוט, יהדות התורה ויחד יתנו לפרוש את הקדנציה השנייה.

לסיום התייחס דרעי לעיר נתיבות, שם מתגוררים הרבנים לבית אברג'יל, שכידוע, אביהם, הגאון רבי יורם זצוק"ל, תמך בבחירות האחרונות לכנסת בתנועת יחד. דרעי ינסה להביא לתמיכתם בתנועת ש"ס לפחות בבחירות המקומיות. "מחר אני בסיור מקיף בכל המוסדות בעיר. המטרה שלפנינו ללכד את כלל הציבור הספרדי. נגדיל את הכוח החרדי בעיר", הצהיר דרעי.