במהלך כנס שנערך לאחרונה בדובאי האשים ג'ון קרי את ישראל בכך "שאין לה מנהיגים שרוצים לעשות שלום", בעוד את הפלסטינים, המפיצים הסתה רצחנית וממנים משפחות מחבלים, הוא משבח על כך ש"הם עשו עבודה נהדרת ונותרו מחויבים לאי-אלימות"

"לישראל אין מנהיגים שרוצים לעשות שלום…אם זה לא ישתנה, אופתע אם בעשר השנים הבאות לא יעלה מנהיג פלסטיני חדש וצעיר שיגיד: 'ניסינו אי-אלימות במשך 30 שנה וזה לא הביא אותנו לשום מקום'": כך אמר לפני מספר ימים מזכיר המדינה האמריקני לשעבר, ג'ון קרי, בכינוס סגור בדובאי.

בהקלטות שנחשפו בערוץ 10 נשמע קרי אומר: "אני לא חושב שפלסטין תהיה חסינה לנצח בפני תנועות לזכויות אדם שסחפו אומות אחרות. משום מה ישראל מתעלמת מזה היום. זו אינה מנהיגות".

לדבריו, "חייבים רצון על מנת לעשות שלום. אולמרט, ברק, רבין ופרס הצביעו על דרכים לעשותו אותו".

עוד מדברי קרי בכינוס: "הפלסטינים עשו עבודה נהדרת ונותרו מחויבים לאי-אלימות. למעשה, כשהתחוללה האינתיפאדה, הם לא השתמשו באלימות בגדה המערבית. הציבור התעלם מזה. הוא לא דן בזה. למה? כי רוב חברי הקבינט של ממשלת ישראל הנוכחית הכריזו בפומבי שהם לעולם לא יהיו בעד מדינה פלסטינית".

בתגובה לדברים נמסר מלשכת רה"מ: "ראש הממשלה נתניהו ימשיך לעמוד איתן על האינטרסים הביטחוניים והלאומיים של מדינת ישראל, גם אם הדבר אינו מוצא חן בעיני מי שניסו לדחוק אותו לוויתורים מסוכנים ונכשלו. הסיבה לכך שאין שלום היא קודם כל הסירוב של הפלסטינים להכיר בישראל בגבולות כלשהם. הם אפילו תובעים עכשיו את ממשלת בריטניה על הצהרת בלפור. מצער שג׳ון קרי עד היום לא הבין זאת".

שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, הגיב אף הוא לדברים ואמר: "את מה שאני חושב על ג׳ון קרי, יוזמתו המדינית ו'תכניתו הביטחונית', כבר הדליף עיתונאי משיחת רקע. להאשים את ממשלת ישראל בטירפוד התהליך, כאשר אבו מאזן לא נכנס כלל למו״מ וטרק את הדלת בפני קרי ואובמה – זהו עיוות מזיק של העובדות!"