נס גדול הבוקר בישוב כוכב יעקב שבמועצה האזורית בנימין: מחבל נתפס בכניסה ליישוב כשעל גופו שני סכינים וספר קוראן. בתחקור ראשוני בשטח הוא טען: "הכוונה שלי היתה להעביר את התיק לאחר כדי לבצע פיגוע"

בחסדי שמים – פיגוע גדול נמנע הבוקר בישוב כוכב יעקב שבמועצה האזורית בנימין: פלסטיני שהסתובב בכניסה לישוב עורר את חשדם של העוברים והשבים שהזעיקו את כוחות הביטחון. שוטרי יס"מ שהגיעו למקום עצרו אותו כעבור מרדף קצר ומצאו בתיקו שני סכינים וספר קוראן.

בתחקור ראשוני שנערך לו בשטח הוא טען "התכוונתי להעביר את הסכינים לאדם אחר כדי שיבצע פיגוע".

הוא הועבר להמשך חקירה בשב"כ.

לוחם האש גל מועטי מתחנת הכיבוי עופרה, שזיהה ורדף אחרי החשוד, משחזר: "סיימתי משמרת והייתי בדרך לביתי, בזוית העין ראיתי דמות חשודה, צעיר עם תיק, צמצמתי אליו עם הרכב ויצאתי. התחלתי לתחקר אותו על מעשיו, הוא לא יישר אלי מבט והחל לצעוק פלסטין פלסטין ופתח בריצה. סגרתי עליו עם הרכב אחרי 150 מטר ויצאתי כשאני חמוש ובמרחק בטחון. בקשתי שישב על ברכיו ואזרח נוסף שהגיע צעק לי שיש לו בתיק מצ'אטות. זינקנו עליו והחזקנו אותו עד להגעת כוחות המשטרה".

בתמונה: תכולת התיק של המחבל. צילום: דוברות המשטרה

סיכול ניסיון הפיגע הזה מצטרף לסיכול ניסיון הפיגוע אמש במערת המכפלה. כזכור, אצתמול בשעות הבוקר הבחינו לוחמי מג"ב המוצבים בעמדת בית מרקחת שבמערת המכפלה בחטמ"ר יהודה, בפלסטיני חשוד שניסה להיכנס למרחב המערה מבלי לעבור בידוק בגלאי המתכות. הפלסטיני שהתבקש לחזור לאחור, עבר דרך גלאי המתכות שהתריע כי הוא נושא עצם מתכתי שעליו לא הצהיר.

הפלסטיני התבקש על ידי הלוחמים להוציא את כל מה שנשא על גופו ולעבור שוב בגלאי שהתריע בשנית על משהו חריג.

מחיפוש שביצעו הלוחמים על גופו נמצאה סכין אותה הסליק בגרבו.

החשוד, תושב חברון בן 17 נעצר להמשך חקירה של גורמי הביטחון.