לאחר יותר מארבע שעות הסתיימה חקירת ראש הממשלה במעונו בירושלים, שבמהלכה עימתו אותו לראשונה עם עדות ארי הרו. נתניהו, לפי הדיווחים, סיפר לחוקרים על חברות ארוכת שנים עם מילצ'ן שבמסגרתה הוא קיבל מתנות לגיטימיות

לאחר יותר מארבע שעות הסתיימה חקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו בירושלים. זו החקירה החמישית של נתניהו בפרשות שבהן הוא חשוד, ולראשונה מאז חתם ראש הסגל לשעבר בלשכתו, ארי הרו, על הסכם עד מדינה.

לראשונה עומת נתניהו עם עדותו של ארי הרו והחוקרים גם הטיחו בו את החשדות שעלו מחקירתו האחרונה של איש העסקים ארנון מילצ'ן. החוקרים חקרו את נתניהו באזהרה בחשד לעבירת שוחד שמבוססת בעיקר על עדותו של מילצ'ן שהתחזקה בעדותו של הרו. נתניהו דבק בגרסה כי מדובר במתנות שקיבל בין חברים וכי מעולם לא התכוון לתת תמורה למתנות שקיבל.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן יקבלו בימים הקרובים את תמלילי חקירתו של ראש הממשלה בכדי לקבל החלטות לגבי המשך החקירה.

בשבועיים האחרונים, למעט בזמן שהותו בביקור רישמי בבריטניה, התייעץ נתניהו כמה פעמים עם פרקליטיו, עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד, לגבי גרסתו בחקירה.

על הפרק עמדו כמה תרחישים על אודות מה שיישאל: המתנות שקיבל מאיש העסקים ארנון מילצ'ן והתמורה לכאורה – סיוע בסידור הוויזה למילצ'ן בארצות הברית ופעילותו בערוץ עשר.

בפעם החמישית: חוקרי המשטרה הגיעו למעונו של ראש הממשלה


נתניהו, כך לפי הדיווח, סיפר לחוקרים על חברות אמיתית ארוכת שנים ורציפה שבמסגרתה הוא קיבל מתנות לגיטימיות. גרסתו היא סיוע למילצ'ן רק בגלל תרומתו לביטחון ישראל, כפי שעזר לראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל, אף שהיה יריבו, כאשר נאבק במחלתו ונדרש לעבור השתלת כבד בבלרוס.

לגבי הסיוע לכאורה למילצ'ן בעניין ערוץ עשר, גרסת נתניהו היא שהעדיף את לן בלווטניק כי "רצה שהערוץ יוחזק בידי גורם אוהד ולא גורם עוין", ולא בגלל עשרה מיליון שקלים שהרוויח לכאורה מילצ'ן מהעסקה.

לגבי קבלת מתנות מחברים אחרים – גרסת נתניהו היא שמדובר בדבר לגיטימי בין חברים.