בצל הדיווחים על החלטת המשטרה להמליץ להעמיד את ראש הממשלה לדין בפרשת המתנות, מתרבים הסימנים על קו ההגנה הצפוי של רה"מ: תום לב שנבע מחו"ד משפטית שקיבל מעו"ד יעקב ויינרוט. גורמים בפרקליטות: הסיכוי לזיכוי - גבוה

במהלך סוף השבוע התרבו הדיווחים על כך שבמשטרה נוטים להמליץ על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בפרשת המתנות. ע"פ הדיווחים השונים, חקירת הפרשה קרובה לסיום וההמלצה תוגש מיד לאחר מכן.

צוות ההגנה של רה"מ מכין את קו ההגנה שלו למקרה כזה, כשע"פ המסתמן במרכז קו ההגנה תעמוד "טענת ההסתמכות", לאמור: נתניהו יטען שהוא קיבל את המתנות השונות על בסיס חוות דעת משפטית של עו"ד יעקב ויינרוט, שסבר שאין בקבלתן משום עבירה על החוק – כך חושף העיתונאי יואב יצחק באתר 'News1'.

ע"פ הדיווחף "בפרקליטות ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החלו להפנים: לחוות דעתו של וינרוט משקל ניכר, והיא עשויה להכריע את התיק במיוחד בשאלת תום הלב של נתניהו. הערכה זו נובעת גם מהממצאים המוגבלים שנאספו בתיק: לא נמצאו ראיות מוחצות למתנות (סיגרים, בקבוקי שמפניה) בהיקף כספי גדול כפי שפמפמו כלי התקשורת".

יצחק מוסיף: "כמה ממקורביו של נתניהו העירו לו לפני שנים, בזמן אמת, כי עליו להיזהר מקבלת מתנות מחברו ארנון מילצ'ן נוכח הפרשנות הבעייתית והלשונות הרעות מצד יריביו. נוכח זאת, פנה נתניהו לוינרוט וביקש חוות דעתו. וינרוט מסר חוות דעת בנושא מספר פעמים, בעל-פה. מותר לקבל מתנות מחברים, קבע, ובלבד שנתניהו לא יתן בתמורה מאומה על-חשבון הציבור תוך ניצול תפקידו הממלכתי".

על קו ההגנה הזה היה ניתן ללמוד מהראיון שהעניק עו"ד ויינרוט לערוץ 2 בסוף השבוע האחרון.

יצחק טוען כי "מתחזקת ההערכה בלשכת היועמ"ש: ניתן לגבש כתב אישום נגד נתניהו בגין עבירות על חוק המתנות, אך נוכח ההלכה הפסוקה – גם תיק זה עשוי ליפול בשימוע ו/או בבית משפט, ככל שיתקיימו, וזאת כאמור נוכח "טענת ההסתמכות"".