ארה"ב, רוסיה וירדן חתמו אמש על הנוסח הסופי של הסכם הפסקת האש בדרום סוריה, שיכלול גם הקמת אזור חיץ שימנע מכוחות איראנים להתקרב לגבול. פקיד אמריקני בכיר מבטיח שהאינטרסים של ישראל נענו, אך השר צחי הנגבי מטיל בכך ספק

הסוף ללחימה בדרום סוריה? ארה"ב, רוסיה וירדן חתמו אמש על הנוסח הסופי של הסכם הפסקת האש בדרום סוריה. במסגרת ההסכם הוגדרו "אזורי חיץ" בני כמה עשרות קילומטרים הסמוכים לגבול, בהם תיאסר נוכחות של כוחות זרים – לרבות צבא איראן.

"במסגרת ההסכם שלוש המדינות מתחייבות להרחיק מאזורים אלה את כל הכוחות הזרים שאינם סורים, כולל חיזבאללה ומיליציות שנתמכות על ידי איראן", אמר פקיד אמריקני בכיר בראיון לערוץ 10.

לדבריו, "המיליציות הללו שנתמכות ע"י כוחות זרים השתמשו בסכסוך בסוריה כדי להגביר את נוכחותן בחלק הזה של סוריה בצורה שמהווה איום לירדן ולישראל…סוריה צריכה להיות נקיה מאיראן, מחיזבאללה ומכל המיליציות שהאיראנים ייבאו לתוך המדינה".

עוד מדברי הבכיר לערוץ 10: "הרוסים לקחו על עצמם התחייבות לעשות זאת באזור מוגדר. אנחנו הסכמנו לעבוד עם ירדן ועם האופוזיציה כדי לחסל את הנוכחות של פעילי ג'יהאד עולמי זרים מהשטחים שמוחזקים ע"י האופוזיציה הסורית. השורה התחתונה העקרונית היא שכל המיליציות הזרות והטרוריסטים הזרים יהיו חייבים לעזוב את אזורי החיץ בדרום סוריה, ובסופו של דבר את סוריה כולה".

לפי שעה לא ברור כמה קילומטרים כולל אזור החיץ, כאשר הדיווחים נעים בין 10 קילומטרים לחמישים. למרות ההצהרות המבטיחות, השר צחי הנגבי מטיל ספק בדבריו של הפקיד האמריקני וקובע: "אין בהסכם שנחתם משום מענה לאינטרסים הביטחוניים של שיראל".

האם הפסקת האש תחזיק מעמד הפעם? בוידאו: הלחימה בכפר חאדר הסמוך לגבול עם ישראל

//www.jdn.co.il/breakingnews/906528