צילום: לע"מ

"במערכה הבאה כל רקטה תפגע. זה איום שלא ידענו כמותו בעבר"

קריאת ההשכמה של 3 הבכירים לשעבר: סמנכ"ל המחקר והפיתוח ברפאל, סמנכ"ל חטיבת הטילים שלה וראש מערכת ההגנה מפני טילים, משרטטים תמונת מצב מבהילה באשר למה שצפוי במערכה הבאה מול חיזבאללה

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

תרחיש האימים של 3 בכירים לשעבר: מי שהיו סמנכ"ל המחקר והפיתוח ברפאל, סמנכ"ל חטיבת הטילים שלה וראש פרויקט ברק – מערכת ההגנה מפני טילים, סבורים כי במערכה הבאה מול חיזבאללה תעמוד ישראל בפני מצב שבו לא היתה מעולם.

עיקר החשש של השלושה הוא מפני פגיעה אפשרית של טילים בבתי הזיקוק של חיפה, מה שעלול להוביל לרבבות נפגעים. "ב-2006 לחיזבאללה עוד לא היה את זה. זה חידוש שאנחנו צריכים להניח שיש להם, שהיום הם יודעים בדיוק של GPS איפה בתי הזיקוק, מה הנתונים המטאורולוגיים ולכן הם יפגעו. זה שינוי גדול שחל מאז", הם אומרים בראיון לערוץ 2.

לטענתם, שתי החלטות ממשלתיות שהתקבלו בחודשים האחרונים – תוכנית הרחבת בתי הזיקוק ותוכנית קרקעות הצפון שעיקרה העתקת חוות מכלי הדלקים מחוות חיים לשטחים הפתוחים הצמודים לבתי הזיקוק – גרמו להם לצאת בקמפיין נרחב שידגיש את הסכנות הטמונות במהלכים הללו לנוכח המציאות האסטרטגית הרגישה בצפון.

"אם אנחנו מצופפים את המטרות, אין שטחים פתוחים. זה אומר שכל רקטה תגרום לנזק ופגיעה אחת תוכל להדליק את כל האזור…מכל האמוניה הוא מטרת נקודה בעלת עקבה קטנה יחסית, ועליה אפשר להגן די יפה לעומת זאת, בז"ן הוא מטרת שטח וזה הבדל דרמטי".

הם מעריכים כי "אפילו אם יציבו כמה מערכות של כיפת ברזל, הפגיעה והנזק הם כמעט בלתי נמנעים…המערכת, עם 90% סיכויי יירוט, אין לה תקדים בעולם, זו המערכת עם האחוזים הכי גבוהים שקיימים ועדיין, יש 10% זליגה…יש אלפי טילים בידי החיזבאללה, 400 טילים הרסו את כל התשתית הפטרוכימית בעיר סואץ. תיקחו את הזליגה של 10% מאלפי טילים, ויש לכם את זה עלינו".

//www.jdn.co.il/breakingnews/902308

הבכירים מוסיפים: "תראה את קרבת הבתים היום של קריית אתא, מעבר לזה, ואת קריית חיים, תראה שלא רק חיפה לא תישאר פה. קריית חיים, הקריות, קריית אתא – יפונו מתושבים כשיהיה פה אירוע. לא רק תושבי חיפה, 200 אלף. כל הקריות".

"זה תמצית הכשל המתמשך שלנו של זלזול בערבים. הרי מה, אנחנו חושבים שבחיזבאללה יושבים אנשים חסרי כל ידע? אנחנו לא מגלים להם שום דבר חדש, אנחנו מקווים שאנחנו מגלים לעם ישראל את זה שהולך לקרות פה אסון".

אז מה הם מציעים לעשות? בנייר עמדה שניסחו הם מציגים שורה של חלופות (הטמנת מכלים, הזזתם למורדות הכרמל ועוד). "נייר העמדה יהפוך בימים הקרובים לעצומה פתוחה שתביא לתוצאה דומה לזו שהושגה עם מכל האמוניה", כך הם מקווים. לדבריהם, "מה שדיברנו כאן זה על קצה המזלג ורק מה שאפשר לדבר. אם היינו אומרים את כל מה שאנחנו יודעים, זה היה מסמר שיער".

יו"ר תת הוועדה להגנת העורף בוועדת החוץ והביטחון, ח"כ עמיר פרץ, הודיע כי בעקבות הדברים הוא יקיים דיון דחוף בוועדה בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטים.

בוידאו: תרגיל צבאי רחב היקף לקראת המערכה הבאה. יש מענה לאיום הרקטי?

6 תגובות

ולנו יש את מלך העולם והוא שומר אותנו מכולללללללללללם(שכחו לכתוב את זה)

יש לבטוח בשם

חבל שמפרסמים את זה בעיתונות, ברור שזה נותן אמביציה מטורפת לאויבים לבצע את מה שהישראלים מפחדים ממנו כל כך, מצד שני גם ככה יש להם עודף אמביציה…
אקיצר למסקנה: אם ה' לא ישמור עיר…

להתפלל צריך תמיד – לפחד לעולם לא
המסקנה היא : אין שום כוחי ועוצם ידי
תיפול עליהם אימתה ופחד ..

לא רואים!!

צריך שיהיה מאזן אימה שונה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן