ההיערכות הביטחונית המוגברת בגבול הדרום ובאזורים נוספים ברחבי הארץ צפויה להימשך בשבועות הקרובים. הסיבה: ההערכה לפיה בג'יהאד נחושים להגיב על השמדת המנהרה למרות הווטו שהטיל חמאס והאיומים ששיגרה ישראל

המתיחות בדרום: לאחר הפרסום על סוללת כיפת ברזל שנפרסה באזור המרכז מבהירים גורמים במערכת הביטחון כי ההיערכות הביטחונית המוגברת צפויה להימשך בשבועות הקרובים. לטענת הגורמים, הסיבה לכך היא ההערכה הרווחת לפיה בג'יהאד האיסלאמי נחושים לנקום על השמדת מנהרת הטרור וחיסול כמה מבכירי הארגון לפני למעלה משבועיים.

ידיו של הג'יהאד כבולות בעקבות הלחץ שמפעיל עליו חמאס מתוך הרצועה, לצד המסרים המאיימים שהועברו אליו מישראל. למרות זאת, כך לדברי הגורמים, הנחת העבודה היא שתגובה – רפה או משמעותית – תצא בסופו של דבר אל הפועל, מה שמחייב את כוחות הביטחון להישאר עם אצבע על הדופק. "זו לא שאלה של האם יגיבו אלא של מתי יגיבו", מחדדים הגורמים.

//www.jdn.co.il/breakingnews/809081

כזכור, אמש פורסם כי בעקבות אפשרות להסלמה לאור האיומים של הג'יהאד האיסלאמי לאחר פיצוץ מנהרת הטרור, שהביאה למותם של 14 פעילי הארגון וחמאס, הציב צה"ל סוללת כיפת ברזל במרכז הארץ.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף פולי מרדכי, פרסם בתחילת השבוע סרטון בשפה הערבית ובו אזהרה לארגוני הטרור שלא ינקטו בצעד כזה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התנסח באופן דומה בפתח ישיבת הממשלה. "בימים אלה יש עדיין מי שמשתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל. היד שלנו תהיה קשה מאוד עם כל מי שינסה לתקוף אותנו או יתקוף אותנו מכל גזרה שהיא. אני מתכוון לכל גורם, פלגים סוררים, ארגונים – כל אחד", כך נתניהו.

הוא הוסיף: "בכל מקרה אנחנו רואים את החמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת או שמאורגנת מרצועת עזה נגדנו".

בעקבות הדברים פרסם דובר חמאס את התגובה הבאה: "האיומים האחרונים מפי הבכירים הישראלים מצביעים על הפאניקה של הכובש הציוני מפני התגובה שלנו…ההתנגדות תמשיך לבצע את תפקידה וחובתה להילחם בישראל ולהגן על העם הפלסטיני".

אז האם מדובר בסבב איומים שיסתיים בלא כלום או שמא האיומים הללו מלמדים על התרחשות דרמטית קרובה? הימים הקרובים יגידו.

בוידאו: סרטון האיומים שפרסם הג'יהאד האיסלאמי