תמיד צריך לחפש איפה אפשר לקבל הנחה, מבלי כמובן להתפשר על איכות הכיסוי

למרות שביטוח רכב הוא מוצר די דומה בין החברות השונות, עדיין קיימים הרבה הבדלים בשורה התחתונה. כל חברה מציעה הרחבות והנחות שונות שמנסות למשוך אותנו לעשות את אותו הביטוח דווקא אצלן. מה שרוב הציבור לא יודע, זה שאם אתם יודעים לבחור מסלול ביטוח נכון אפשר לשלם הרבה פחות ממה שהייתם משלמים על מסלול רגיל. חברות רבות נותנות הנחות לאוכלוסיות מסוימות בביטוחים המקיפים (נהגים זהירים, נשים, שומרי שבת וכדומה) וביטוח בהתאמה אישית שמאפשר לנו להגיע לשילוב אופטימלי. מה הם הביטוחים במסלול אישי שמקנים לנו הנחה משמעותית? מדריך קצר

ביטוח רכב לנהגים זהירים

התרבות הישראלית מכתיבה אלימות מסוימת. בכל מקום שבו יש תור יהיה מי שיידחף קדימה, בכל התקהלות תשמעו צעקות, ועל הכביש רואים את זה הכי טוב: חוסר סבלנות, חוסר כבוד, אי ציות לתמרורים, נהגים שעוקפים באופן שאינו חוקי, מסכן ומסוכן – העיקר להגיע ראשונים. ענקית הביטוח AIG  החליטה להילחם בתופעה ולשמור דווקא על אלה שאינם דוחפים או נדחפים. אלה שתמיד מצייתים לכללים ולתמרורים, שנותנים זכות קדימה, שנוהגים כחוק. עבור כל אלה AIG יצרה את ביטוח רכב לנהגים זהירים. מדובר בפוליסת ביטוח איכותית עם כיסוי מצוין, שחוסכת לנהג הזהיר עד 40% בביטוח המקיף. לכל הדעות, הרבה כסף. נהגים שמחדשים ביטוח ב AIG מכירים את הפוליסה הזו, שבהחלט שווה להתאמץ בשבילה ופשוט לנהוג באופן חוקי. עבור נהגים שעד כה ביטחו בחברות אחרות, שווה לפנות ולבדוק אם הם עומדים בקריטריונים שמעניקים להם את ההנחה. יש לציין שאין פה יותר מדי מוקשים: בהצטרפות לביטוח מותקן ברכבכם איתוראן, שאגב מומלץ ביותר גם בלי קשר להנחה בביטוח כי הוא פשוט מציל חיים. האיתוראן מנתח את אופן הנהיגה שלך והציון המשוקלל יעניק לך את ההנחה. אתה לא צריך להיות נהג מקצועי או אפילו זהיר יתר על המידה: נהיגה ממוצעת ותקינה מספיקה בהחלט.

ביטוח לנשים

העניין עם ביטוח הרכב, שתמיד צריך לחפש איפה אפשר לקבל הנחה, מבלי כמובן להתפשר על איכות הכיסוי (כי אז זה כאילו שלא עשיתם בכלל ביטוח). ביטוח רכב בהתאמה אישית ב-AIG יציע לך מגוון גדול של ביטוחים בהתאמה אישית, לפי מספר גדול של פרמטרים שבטוח אחד מהם יעניק לך את הזכות להנחה. למשל, אם את אשה את יכולה לשלם שלושים וחמישה אחוז פחות בפוליסת הביטוח לרכב, יחסית לנהג עם אותם פרמטרים כמו שלך, בזכות פוליסת LADY AIG. מה הסיבה להנחה? מחקרים קובעים שנשים מעורבות פחות בתאונות דרכים, והרבה פחות בתאונות קטלניות. משמע – נשים נוהגות באופן בטוח וזהיר יותר ועל כך צריך וראוי לצ'פר אותן בפוליסה שהיא גם זולה יותר, וגם איכותית יותר. כך למשל תוכלי למצוא בפוליסה LADY AIG שירותים כמו:

שירות תיקון תקרים – אם נתקעת עם פנצ'ר, צלצלי אלינו ונציג יגיע תוך שעה וחצי לעזור לך .

שירות VIP – במקרה של תאונה, מציג יגיע לעזור לך עם כל הבירוקרטיה, הרכב החלופי, הטיפול וכו'.

כיסוי להחלפת מפתחות –  למקרה שהמפתח אבד או התקלקל

אובדן ארנק:  אם איבדת את הארנק שלך, את מכוסה לגבי הכסף וכרטיסי האשראי שהיו בתוכו.

רכב חלופי מלא: אם הרכב שלך היה מעורב בתאונה, מגיע לך תוך עשרים וארבע שעות לקבל רכב חלופי.

שבר שמשות: אם השמשות שלך נשברו כתוצאה מחבלה או תאונה, יש לך כיסוי מלא

שירותי דרך וגרירה: את יכולה לצלצל עשרים וארבע שעות ביממה ולקבל מענה ושירות בכל מקרה של תקלה, תאונה או צורך בשירות דרך או גרר.

ועוד ועוד….

ביטוח לנהגים שומרי שבת

אם אתה לא נוהג ברכבך ברוב שעות הסופשבוע, מגיע לך לשלם פחות מנהג שמנצל את שעות הסופ"ש כדי "לקרוע את הכביש". הסיבה היא שבחישוב שנתי כולל אתה נוהג פחות שעות ונמצא פחות שעות על הכביש. פוליסה בהתאמה אישית לנהגים שומרי שבת היא לכן מומלצת עבורך ומאפשרת לך לחסוך הרבה כסף.

חשוב לבדוק שההנחה במחיר היא לא במקום ירידה בכיסוי

נהגים רבים עושים את הטעות של לא לבדוק מאין נובעת ההנחה במחיר. אם ההנחה היא בגלל ירידה בכיסוי זו בעיה, כי אז אתה לא תקבל פיתוי או שיפוי במקרים מסוימים, ותיאלץ להוציא הרבה מאד כסף. לכן, יש לבדוק שההנחה נובעת בגלל ההתאמה למסלול ביטוח אישי, והכיסוי נותר מלא.