מחזה מביש הבוקר ליד שריד בית מקדשנו: עשרות "מתפללים" רפורמים ורפורמיות פרצו בריקודים לרווחה המרכזית לרגל הסמכת "רבנים ורבניות" חדשים. מתפללים שהיו במקום מחו נגדם. לאחר מספר דקות הם הורחקו ע"י המאבטחים

שוב פרובוקציה מבישה ברחבת הכותל המערבי: כמה עשרות רפורמים ורפורמיות נכנסו הבוקר (חמישי) לרחבה המרכזית, תוך ריקודים ושירים. הרקע: חגיגות הסמכת "רבנים ורבניות" מטעם התנועה הרפורמית.

מתפללים שהיו במקום מחו נמרצות על חילול הקודש, ולאחר דקות ספורות הורחקו הרפורמים מהמקום, לא לפני שהתעמתו עם המאבטחים ועם המתפללים.

תיעוד: המתפללים מנעו את הפרובוקציה של "נשות הכותל"

גלעד קריב, מנכ"ל "התנועה ליהדות מתקדמת", האשים את ראש הממשלה ב"אלימות" שהופנתה כלפיהם. "האלימות שהופגנה כלפי המנהיגים הרפורמים ברחבה היא תוצאה ישירה של מסע ההסתה שמובילים רבנים חרדים וממשלת ישראל שמעניקה לדבריו רוח גבית לממסד החרדי האלים (עפ"ל). ראש הממשלה יכול לחשוב שמילים יפות יאחו את הקרע עם יהודי התפוצות – אבל מיליוני היהודים הרפורמים בעולם לא מתכוונים לוותר על זכותם להתפלל בכותל או בכל מקום אחר…ישנו קשר ישיר בין מסע ההסתה של שרים וח"כים נגד היהדות הרפורמית לבין ההתנהלות הבריונית כלפינו היום בכותל – שני הדברים לא יעצרו אותנו".

מ'הקרן למורשת הכותל' נמסר בתגובה: "לצערינו הרב, מדובר בקבוצה שהגיעה הבוקר לרחבת הכותל המערבי במטרה ליצור פרובוקציה ע"י שימוש בספרי תורה ובאמצעותם לקדם אירוע תקשורתי, בהיותם יודעים כי הם עוברים ביודעין על החלטות המדינה ובית המשפט העליון ועומדים לפגוע ברגשות הציבור.

הנהלת הקרן למורשת הכותל, לכשהבינה כי הקבוצה, מתפרצת בכוח פיזי ובכוונתה לעבור על נוהגי המקום כפי שנקבעו- הפעילה שיקול דעת ואחריות במטרה למנוע שפיכות דמים והקבוצה נכנסה לצערינו לרחבת הכותל עם ספרי תורה בניגוד לנוהל המקום ופסיקות בית המשפט.
מעשה פרובוקטיבי זה של אירוע ברחבת הכותל המערבי- מקום האחדות, היה מאבק אלים מילולי ופיזי בין הקבוצות ששהו במקום.

אנו מצרים על התנהגות פסולה לא תקנית, והאלימות ומגנים אותה בתוקף. האירוע בכללו הועבר לטיפול המשטרה".