דוד רמתי, תושב קרית ארבע שנפצע באורח קל בפיגוע הדריסה הבוקר, משחזר את רגעי האימה: "הוא בא במהירות. הייתי כל כך קרוב אליו שראיתי את החיוך המרושע על הפנים שלו. לא פחדתי, שמתי יד על הנשק שלי"

פיגוע הדריסה בצומת גוש עציון: מצבו של הצעיר שפונה במצב קשה לבית החולים מוגדר יציב ולא נשקפת סכנה לחייו. בבית החולים מעריכים כי כבר בשעות הקרובות יתחיל שיפור הדרגתי במצבו.

דוד רמתי, תושב קרית ארבע כבן 70 שנפצע קל עד בינוני בפיגוע, שחזר בראיון לגל"צ את רגעי האימה: "ראיתי את החיוך על הפנים של המחבל – אמרתי 'אותי אתה לא תהרוג היום'". רמתי, שמצבו השתפר ומוגדר כעת קל, הוסיף: "הוא נסע במהירות. לא פחדתי שמתי יד על הנשק שלי. הייתי קרוב לפנים שלו, ראיתי את החיוך".


צילום וידאו מהזירה: יהודה שפירא

כזכור, מחבל פלסטיני דרס אזרח ישראלי באזור אפרת ופצע אותו באורח קל עד בינוני. משם המשיך המחבל כמה מאות מטרים לצומת הגוש, פגע עם רכבו באזרח נוסף ופצע אותו באורח קשה.

בשלב זה הוא יצא מרכבו וניסה לדקור חיילים באזור. הם ירו בו ונטרלו אותו. מצבו אנוש.

בוידאו: פרופ׳ אלון פיקרסקי, מנהל המחלקה הכירורגית בהדסה עין כרם, מעדכן על מצב הפצועים

פרמדיק מד"א, אילן גור ארי, סיפר: "התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על הולך רגל שנפגע מרכב בצומת אפרת דרום. כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 70 שכוב בצד הכביש כשהוא בהכרה וסובל מחבלת ראש. תוך כדי הטיפול הרפואי קיבלנו דיווח על פצוע דריסה נוסף בצומת הגוש הסמוכה.

צוות אמבולנס מד"א שהיה יחד איתנו באירוע פינה את הפצוע לבי"ח שערי צדק כשמצבו קל ואנחנו המשכנו במהירות עם הניידת טיפול נמרץ לצומת הגוש, שם חברנו לכוח רפואה צבאי שהעניק טיפול רפואי ראשוני לגבר כבן 35 שנפגע גם כן מרכב. ביצענו בו מספר בדיקות רפואיות ופינינו אותו במצב קל עד בינוני ובהכרה מלאה לבית החולים הדסה עין כרם. הנהג הרכב הפוגע נוטרל בזירת האירוע ע"י כוחות הביטחון".

זירת הפיגוע. צילום: שלמה מור

הסכין בה ניסה להשתמש המחבל. צילום: דובר צה"ל