צילום: פלאש 90

ניסיון לפתרון המשבר: רק עובדים לא יהודים יבצעו את העבודות ברכבת בשבת

זמן קצר לאחר ששר הבריאות יעקב ליצמן העביר מסר חריף לראש הממשלה לפיו בכוונתו להתפטר אם עבודות התשתית ברכבת יובילו לחילול שבת - סיכמו נתניהו ושר העבודה והרווחה חיים כץ כי רק עובדים גוים יבצעו את העבודות השבת

ראש הממשלה נתניהו ושר העבודה והרווחה כץ סיכמו ביניהם היום (ו'), כי את עבודות התשתית ברכבת ישראל שיתבצעו במהלך השבת, יבצעו רק עובדים לא-יהודים, זאת על מנת למנוע חילול שבת של עובדים יהודים.

הפתרון המסתמן, תלוי עדיין באישורו של השר ליצמן, שלפני זמן קצר שלח מסר ברור לנתניהו – בו הבהיר כי אם תחולל השבת, הוא יתפטר מהממשלה ביום ראשון הקרוב.

"המשך הפיכת יום השבת ליום השיפוצים הלאומי של רכבת ישראל, מנוגד לסטטוס קוו, ומהווה פגיעה חמורה במסורת ישראל ובערך קדושת השבת", אמר ליצמן.

ליצמן לנתניהו: "אם יעבדו השבת ברכבת, אתפטר ביום ראשון"


חבר הכנסת ישראל אייכלר אמר בראיון לרשת ב' בעקבות האיום של שר הבריאות ליצמן לפרוש בשל חילולי השבת בישראל, כי שרי התחבורה והעבודה ישאו באחריות להפלת הממשלה אם השר ליצמן יתפטר. לדבריו, "רכבת ישראל קיבלה היתר עבודה אבל אפילו לשיטת הבג"צ היא איננה חייבת לעבוד. היא יכולה להפסיק מיד את העבודה שכידוע אינה נחוצה.

אייכלר הוסיף עוד: "הגיעו מים עד נפש. חודשים ארוכים מתעלמים מאיתנו בנושא השבת. ליצמן הבין שלא נותרה לו ברירה, אם אין לנו השפעה כשאנחנו יושבים בממשלה, אז מה זה משנה מי יהיה ראש הממשלה, אם זה לפיד או מישהו אחר?" ‎

גורמים ברכבת ישראל הגיבו היום לדבריו של השר ליצמן להתפטר בעקבות עבודות התשתית המתוכננות להתבצע ברכבת בשבת, ומסרו כי הם פועלים בהתאם להוראות הממשלה.

2 תגובות

מה עם כביש 6
כל שבת אנחנו שומעים אותם חופרים במנהרה
למה לא מדברים על זה?

עובדים נכרים זה לא פתרון, יש איסור אמירה לעכו"ם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *