מכרז "מצפה ימים" לצמודי קרקע בעיר צפת הגיע לקו הסיום: הנתונים הלא רשמיים מגלים כי המכרז נחל הצלחה מרובה וכי רוב מכריע של הזוכים - חרדים. למרות שמדובר במאות זוכים בלבד, התנהל קרב על הדירות, שכן אופי הזוכים ישפיע על המכרזים

מכרז "מצפה ימים" לצמודי קרקע בעיר צפת הגיע לקו הסיום: הנתונים הלא רשמיים מגלים כי המכרז נחל הצלחה מרובה, הרבה מעבר למצופה ואחוז הזוכים מקרב הציבור החרדי עומד על 60 – 70%, כשגם שאר הנרשמים הם דתיים או מסורתיים.

כזכור, בצפת התנהל מכרז מעורר עניין, אמנם על 133 צמודי קרקע בלבד, אבל לכל הצדדים ברור כי זהות הזוכים בדירות אלו ישפיע בעתיד הלא רחוק על זהותם של מכרזי מחיר למשתכן שאמורים להיבנות באותה שכונה, ושם כבר מדובר על למעלה מאלף יח"ד בבנייה רוויה.

ביזנעס שימושי

מהנתונים של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מתברר שבתיבת המכרזים הונחו כ- 230 מעטפות (רובם עבור 2 משפחות לדו-משפחתי), וההגרלה תיערך ככל נראה בסוף החודש הלועזי הבא – וכאמור, רוב הזוכים הם חרדים.

השבוע התפרסם גרף המראה את הפילוח המגזרי של הפונים לעמותת אור (העמותה שפעלה לרישום במגזר הכללי), ובה עלה נתון מעניין: גם ברישום דרך עמותת אור ישנם 28% דתיים ועוד 3% חרדים.

כשמוסיפים את הרישום שנעשה דרך המוקד החרדי (נשלחו 100 מעטפות באופן ישיר, וככל הנראה עוד כ 25 באופן עצמאי) עולה הנתון הבא: 57% הם חרדיים; 13% דתיים; 19% חילוניים; 14% מסורתיים.

מקור: http://bizzness.net/

סוער בצפת החרדית: המכרז שיקבע את צביון עיר המקובלים

צפת: רוב הנרשמים במכרז שהסעיר את העיר הם חרדים