צילום: פלאש 90

בעקבות התנגדותו לחוק ההמלצות: ח"כ בגין הודח מועדת הפנים

בועדת הפנים של הכנסת נערך גם היום הדיון על חוק ההמלצות אותו יזם יו"ר הועדה, ח"כ דוד אמסלם. נציגי 'כולנו' הודיעו כי יתמכו בחוק רק אם הוא לא יחול על נתניהו. ח"כ בני בגין, שהודיע על התנגדותו לחוק, סולק מהחברות בועדה. את מקומו ימלא ח"כ ביטן

נמשכת הסערה הפוליטית סביב חוק ההמלצות: בוועדת הפנים של הכנסת נמשך היום הדיון על החוק השנוי במחלוקת, זאת לאחר שאמש לא נערכה הצבעה בענין. אלא שבעקבות חילוקי הדעות בתוך הקואליציה לא התקיימה הצבעה גם היום והיא נדחתה שוב.

גם הדיון היום היה סוער ונרשמו בו חילופי דברים קשים. בדומה לאתמול, ח"כ יואל חסון הורחק שוב מהדיון.

חבר הועדה, רועי פולקמן, הודיע בשם סיעת 'כולנו' כי היא תתמוך בחוק רק במידה והוא לא יהיה פרסונאלי, קרי: לא יחול על חקירותיו הנוכחיות של ראש הממשלה. גם מ'הבית היהודי' התקבל מסר דומה.

בתוך כך, בסיעת הליכוד נרשמה מיני דרמה בעקבות התנגדותו של חבר הועדה מטעם הסיעה, ח"כ בני בגין. ראשי הסיעה הודיעו לו על הדחתו מהועדה לטובת ח"כ דוד ביטן.

באופוזיציה תקפו בחריפות את הליכוד על הצעד הזה. "מה עוד יעשו כדי להעביר את חוק ההמלצות? הדחתו של בני בגין מוועדת הפנים מסמלת יותר מכל את אובדן הדרך. אם "השליחים" של נתניהו נדרשים להדיח את בגין, סמל היושרה ההוגנות והממלכתיות כדי להעביר את החוק אז תבינו שיש פה משהו באמת מסריח", כתב יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד.

3 תגובות

בגין חיב להבין שלמרות 'זכות האבות' שיש לו בליכוד
הוא לא יכול לעשות ככככלללל מה שבא לו ומתי שבא לו.

בני בגין הוא דוגמה יפה לאדם עם ערכים, שעומד על דעתו גם במחיר כסא זה או אחר.

מאד לא אהבתי את התמונה של בני בגין ששמתם בכותרת. לא יפה. יש תמונות יותר מוצלחות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן