שר הבריאות מבהיר הבוקר שוב כי אם יבוצעו עבודות ברכבת במהלך השת הקרובה, אפילו ע"י נכרים, הוא יתפטר מתפקידו • בינתיים מנסים ראשי הקואליציה להוביל לפתרון המשבר, כשאחת ההצעות הנבחנות היא השבתה מוחלטת של העבודות בשבועיים הקרובים

נמשכים המאמצים לפתרון המשבר הקואליציוני עם הסיעות החרדיות בעקבות חילולי השבת ברכבת ישראל: ראשי הקואליציה עורכים כל העת שיחות עם כל הגורמים המעורבים (הנהלת הרכבת, הנציגים החרדים, שר העבודה ועוד).

אחת ההצעות הנבחנת כעת היא השבתה מוחלטת של העבודות ברכבת לשבועיים הקרובים, במהלכם תושג פשרה בין הצדדים.

משבר השבת • ליצמן מאיים להתפטר; כץ: "נלך לבחירות"

שר הבריאות, יעקב ליצמן, העניק הבוקר ראיון לגל"צ במהלכו שטח את עמדתו. "הפרת הסטטוס קוו נמשכת הרבה זמן. הבלגנו, אבל צריך להגיד עד כאן…התברר לאחרונה שהרכבת הפכה את השבת ליום שיפוצים".

ליצמן התעקש כי הנהלת הרכבת מוליכה את הציבור והממשלה שולל כשהיא קובעת שמוכרחים לבצע את העבודות בשבת. "בשבוע שעבר עשו עבודות בין באר שבע לדימונה והתחילו בחמישי בבוקר, אז אם אפשר לעשות בחמישי בבוקר, למה אי אפשר לעשות בראשון…הם עובדים עלינו, הם יכולים להתחיל מחמישי עד שישי ב4 ולהמשיך במוצאי שבת".

הוא שב ואיים כי אם יתבצעו השבת עבודות – הוא יפרוש מהממשלה. "הבחירות זה שיקול משני. יש לי הסכם קואליציוני שכולם חתומים עליו. יש לי שטר עם מישהו אני הולך עם זה עד הסוף. אף אחד לא רוצה ללכת לבחירות, אבל השבת חשובה יותר".

ליצמן הבהיר כי כל ראשי הסיעות החרדיות מגבים אותו במאבק ובמו"מ מול הממשלה.