צילום אילוסטרציה: פלאש 90

לוחמים ישראלים בעומק סוריה: הפעולה הסודית שחשף טראמפ לרוסים

המידע הדרמטי שסיפק המרגל הישראלי, הנחיתה של הלוחמים בעומק השטח והנסיעה בג'יפים של "צבא סוריה": חצי שנה לאחר פליטת הפה של טראמפ, הנה כל מה שאפשר לספר על המבצע הנועז של המוסד וסיירת מטכ"ל בתוככי סוריה

 • עצוב: טיפל בילדים תשושי נפש ונכנס לדיכאון עמוק

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

לפני חצי שנה סערה קהיליית המודיעין בישראל בעקבות מידע רגיש אותו העביר ע"פ החשד נשיא ארה"ב לרוסים. מדובר על מידע הנוגע לפעולה של המודיעין הישראלי בעומק השטח הסורי, וחשיפתו עוררה חשש אמיתי בישראל מפני העברתו לאיראן באופן שיאפשר לכוחותיה לפעול נגד סוכנים ישראלים הפועלים מעבר לגבול.

ע"פ הדיווחים שפורסמו אז, טראמפ חשף בפני הרוסים כי ישראל העבירה מידע מדויק על כוונת ארגון דאע"ש לבצע פיגועים בשחקים באמצעות הפיכת מחשבים ניידים למטעני חבלה. בעקבות המידע נאסרה העלאת מחשבים ניידים לטיסות במשך מספר חודשים במהלכם פותחה טכנולוגיה שמסוגלת לתת מענה לאיום.

המגזין האמריקני 'ואניטי פייר' חושף כעת את הפרטים המסווגים מאחורי הפעולה שהובילה למידע הדרמטי, מידע שהעברתו לרוסים עוררה בישראל את החרדה המתוארת. העיתון מצטט גורמי מודיעין שמתארים את ההתרחשות הבאה:

"אם טראמפ העביר מידע לרוסיה, אירופה תפסיק לשתף מודיעין"

לפני קרוב לשנה, חודש לאחר בחירתו של טראמפ לתפקיד נשיא ארה"ב, הוזנקו שני מסוקי מסעור מישראל לעומק השטח הסורי שהיה נתון אז בשליטת דאע"ש. המסוקים פרקו מתוכם לוחמי סיירת מטכ"ל, אנשי מוסד וכמה רכבי שטח עליהם הולבשו סמלים של צבא סוריה, מטעמי ביטחון.

הכוחות נסעו כמה קילומטרים בתוך השטח, עד שהצליחו לחדור לאחד מהתאים המבצעיים של דאע"ש שפעלו במקום, החדירו לתוכו מחזיר האזנה ו/או שתלו תוכנת האזנה למספר טלפוני של פעילי הארגון – והסתלקו.

ע"פ הדיווח, מי שכיוון את הכוחות והעניק להם את כל המידע על השטח הוא מרגל ישראלי בכיר הפועל באזור.

דרך אמצעי האזנה הללו גילה המודיעין הישראלי את כוונת דאע"ש להפיק פיגועים בשחקים באמצעות מחשבים ניידים. ישראל העבירה את המידע לארה"ב, וזו, כאמור, אסרה על העלאת מחשבים ניידים לטיסות במשך מספר חודשים.

המבצע כולו היה אמור להישאר חשאי, אך חשיפתו על ידי טראמפ הובילה בהמשך לפרסומו בתקשורת, כמו גם – ככל הנראה – להיערכות מודיעין חדשה מעבר לקווי האויב.

4 תגובות

טראמפ הפיקח….

תודה רבה להשם
גם אם אנחנו לא מבינים
אנחנו מאמינים הכל לטובה

לא יהיה כלום כי לא היה כלום! ביבי לשילטון!

סערה בכוס מים

Comments are closed.