מנדלבליט נגד חוק ההמלצות: "הצעות החוק מטרידות את מנוחתי"

בכנס המשפט בחיפה תקף היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט את הצעות החוק, בהן איסור על המשטרה להמליץ על כתבי אישום: "התוצאה של שילוב הצעות החוק עלולה להיות קשה לשלטון החוק והאינטרס הציבורי. מדובר בפגיעה קשה במניעת שחיתות שלטונית"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נשא הערב (ה') דברים בכנס "שנת המשפט" באוניברסיטת חיפה, ותקף את הצעות החוק שמקדמת לאחרונה הקואליציה, בהן "חוק ההמלצות". "הצעדים הללו אינם מקדמים משילות. להיפך. הם פוגעים בה", הבהיר מנדלבליט.

"ברור שהמקבץ של אותן הצעות חוק חייב להטריד את מנוחתו של כל אחד, ובוודאי מטריד את מנוחתי שלי", הוסיף היועמ"ש. "התוצאה של שילוב הצעות החוק עלולה להיות קשה מנקודת המבט של שלטון החוק והאינטרס הציבורי. מדובר בהחלשה של ההגנה על זכויות האדם, מדובר בפגיעה קשה במנגנוני ההגנה על מנהל תקין ומניעת שחיתות שלטונית ומדובר בפריצת עיקרון היסוד של שוויון בפני החוק".

מנדלבליט הוסיף עוד כי "לאחרונה נשמעות טענות מצד גורמים שונים, מכל קצוות הקשת, המנסים להטיל דופי ולעורר ספקות בדבר כשרות השיקולים המנחים את רשויות אכיפת החוק, בדגש על משטרת ישראל ופרקליטות המדינה.

"אנשי פרקליטות המדינה, תחת הנהגתו האחראית, הערכית והטובה של שותפי לדרך, פרקליט המדינה שי ניצן, ממלאים את תפקידם מתוך תחושת שליחות ומחויבות עמוקה לשלטון החוק במדינה. אנשי הפרקליטות פועלים יום יום מתוך שיקולים מקצועיים גרידא, על פי העובדות והדין. הגורם היחיד המנחה אותם בעבודתם הוא החוק. בוודאי שאין כל השפעה פוליטית או השפעה זרה אחרת על עבודתם, לא מצד זה ולא מצד אחר. מערכת אכיפת החוק לא חוששת לברר חשדות נגד כל אדם, יהיה תפקידו או מעמדו הציבורי אשר יהיה".

4 תגובות

הפתרון בס"ד: שהממשלה תקים גוף שתפקידו יהיה לבקר את גופי האכיפה ובתי המשפט!
~ כיום אין גוף ביקורת בעל "שיניים" שְּׁיֶבַקֶר את בית המשפט העליון כאשר פסיקותיהם אינם חוקיות!;
זהו מצב אבסורדי, שְּׁכֶּן את החלטות הממשלה וחוקי הכנסת, יכול מבקר המדינה לבקר, ויכולים בג"ץ לבטל, ולקבוע שזה "אינו חוקתי", אך על בתי המשפט אין גוף מבקר, על אחת כמה – גוף שיקבע שפסיקותיהם אינן חוקיות!!! כן, כפשוטו: אינן חוקתיות!
(השופט בדימוס מר הַרַן פיינשטיין כל הזמן מתראיין לתקשורת החרדית וחוזר ואומר שאין לבג"ץ שום סמכות בחוק – לבטל חוקים של הכנסת, אלא רק לפרש אותם! השופטים בעצם עוברים על החוק!

המסכה נפלה
והתגלה פרצופו האמיתי של
היועץ מנדלבליט
הבעיה היא רק למה הוא עדיין
חושב שלרקוד מה יפית לשמאל
הקיצוני יעזור לו משהו בחיים
הרי עידן שלטון הרשע של בג"ץ
ושליחיו הפרקליטות
הולך להסתיים אם רק היועץ
ועוד גורמים במערכת ירצו
ויפסיקו להתקרבן תחתם
וללכת אחריהם כל הזמן

ומה עם מניעת שחיטות משטרתית? מה עם אסירים שיושבים בכלא סתם כי השופט סומך על שיקול דעת המשטרה המושחתת שלנו???

יהיה מסוכן אם הפוליטיקאים יהיו עצמאים באמת.תראו כמה שחיתויות ממשלתיות בג"ץ מונע גם נגד חרדים.ככה זה במדינה שכל האזרחים מיעוטים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן