במהלך השבוע התבשרו חסידי באבוב על הביקור הצפוי שיערוך כ"ק האדמו"ר שליט"א בארץ הקודש במהלך ימי חנוכה. JDN עם הפרטים הראשוניים על הביקור ועל ההכנות

בשורה טובה תדשן עצם: בקרב קהל חסידי באבוב בארץ הקודש התקבלה במהלך השבוע הבשורה המרנינה על המסע הצפוי שיערוך כ"ק האדמו"ר מבאבוב שליט"א בארץ בימי חנוכה, שיחולו בעוד כשבועיים. המסע צפוי להימשך שבוע ימים.

ל-JDN הגיעו הפרטים הראשונים אודות הביקור המתוכנן.

כפי המסתמן יחל המסע ביום שני, פרשת מקץ, אז ינחת האדמו"ר בארץ כשפניו מועדות אל קריית באבוב שבבת ים. אל פמליית האדמו"ר יצטרפו אך ורק ציבור מצומצם, כרצון האדמו"ר שליט"א שביקש להקדיש את מסעו במיוחד לחסידיו בארץ הקודש.

במהלך ימי שהותו בארץ ישתתף האדמו"ר במספר מעמדים שייערכו בחסידות, בהם מעמד 'חנוכת הבית' לקומה חדשה בישיבתו ששוכנת בקרייה בבת ים, וכן יפאר את מעמד 'הכנסת ספר תורה' לעילוי נשמת ראש הקהל של באבוב, הרב החסיד רבי משה עליאס ז"ל, שייערך אף הוא בקרייה. בשאר הימים יבקר האדמו"ר את מוסדותיו הקדושים ברחבי הארץ, וכן יופיע בבתיהם של גדולי ישראל.

את מעמדי הדלקת נרות חנוכה והשולחנות הטהורים יערוך האדמו"ר באוהל ענק שיוקם בקריית באבוב, והם יהיו גולת הכותרת של הביקור המיוחד.

בשבת קודש פרשת מקץ ישתתפו חסידיו מכל רחבי הארץ בתפילות ובשולחן הטהור אותו יערוך האדמו"ר כמנהג באבוב.

המסע יבוא אל סיומו במוצש"ק, אז ימריא האדמו"ר עם פמלייתו בדרכו חזרה לניו יורק.

עסקני החסידות עמלים בימים אלו על ההכנות למסע שפרטיו האחרונים נסגרו רק בסוף השבוע, אז גם הוחלט כי האדמו"ר יאריך את מסעו וישהה לצד חסידיו בארץ גם בשבת קודש.

את ביקורו הקודם בארץ הקודש ערך האדמו"ר בשנת תשע"ה, אז הופיע פאר עם כאלפיים מחסידיו מארה"ב ומאירופה, שהצטרפו ל'מסע המלכות' שארך שבועיים ימים.