צילום: פלאש 90

הסתיים המשבר הקואליציוני: הסטטוס קוו יישמר

בתום פגישה בת מספר שעות בין ראש הממשלה לנציגי המפלגות החרדיות, הוסכם בין הצדדים על שמירת הסטטוס קוו בעניין המרכולים, והרכבת. ליצמן ימונה לסגן שר במסגרת חקיקה מיוחדת. נתניהו: "הקואליציה חזקה ויציבה"

בפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי המפלגות החרדיות שהסתיים בדקות האחרונות סוכמו הנושאים הבאים: יחוקק חוק שישמר את הסטטוס קוו בכל הארץ והמרכולים בתל אביב לא ייסגרו.

תנועת הרכבות בימי חול לא תיפגע. תאומץ הצעת שר התחבורה לאפשר לשר העבודה והרווחה להתחשב בשורה של שיקולים ובהם שיקולי בטיחות, מסורת ישראל, רווחת העובד, מידת הפגיעה במרחב הציבורי וכו׳.

כמו כן יחוקק חוק המאפשר לסגן שר לקבל סמכויות ניהוליות של משרד ממשלתי, בכדי ששר הבריאות היוצא יעקב ליצמן יוכל לחזור לממשלה.

לאחר ההודעה על ההסכמות, הבהיר ליצמן כי "לא אסכים לדון בשום חוק בנושא סגן שר, כל עוד לא יאושרו חוקי השבת: המרכולים ושעות עבודה ומנוחה, כפי דרישת ראשי הסיעות החרדיות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לסיכום כי "הממשלה בראשות הליכוד היא הממשלה הטובה ביותר למדינת ישראל. הקואליציה חזקה ויציבה. נמשיך לעבוד יחד למען אזרחי ישראל".

כזכור השר ליצמן הגיש הבוקר את מכתב התפטרותו מהכנסת והוא ייכנס לתוקפו 48 שעות ממועד ההגשה.

הסערה פרצה לאחר הודעתו של שר הרווחה חיים כץ, ביום חמישי האחרון, כי יבוצעו השבת עבודות תחזוקה ברכבת – בפרהסיה.

"בראש מורם ובשליחות יהודית": ליצמן הגיש את התפטרותו מהממשלה • צפו


ליצמן הודיע כי אם יבוצעו עבודות בשבת הוא יגיש לאלתר את מכתב התפטרותו מהכנסת – מה שכאמור קרה הבוקר.

5 תגובות

לא הצלחתי להבין מה השתנה.

שמתם לב שכל האתרים לא כתוב מילה ברורה מה סוכם בענין עבודות הרכבת בשבת….?

פעם היה יוסל משמש בית המדרש, ומנהגו בידו, בכל שנה בשמחת תורה קודם ההקפות, עלה על הבימה, והניח את צרור המפתחות והכריז: אני מתפטר! וכל הקהל הקודש התחננו אליו בתחנונים, אנא יוסל, אל תתפטר, מעתה אנו יעמדו לצדך מאה אחוז, ויוסל קיבל את סליחתם, עלה על הבימה ולקח בחזרה המפתחות, וכך היה מדי שנה בשנה.

ויהי היום (אין ויהי אלא לשון צער), הסתובב שם בביהמ"ד איזה אברך צעיר, והחליט עד כאן, הוא ילמוד את המשמש דרך ארץ! וכאשר בא שמחת תורה, המשמש עלה על הבימה כמנהגו, הניח את צרור המפתחות והכריז: איני יכול יותר! אני מתפטר! וירד משם, האברך הצעיר עלה מיד על הבימה ואומר בקול: יוסל זה בסדר! אנו כבר יסתדרו בלעדיך, וחטף את המפתחות, ועם חיוך על פניו התחיל לרדת מהבימה. ופתאום הוא רואה איך שחוט ארוך קשור לצרור המפתחות, וזה נמשך עד המכנסים של יוסל משמש… והנמשל מובן מאליו…

למה הוא לא חוזר להיות שר

איי איי איי, כמה גדולים דברי רבותינו זצ"ל שהורו לנו לא להיכנס לממשלה בתור שרים אלא רק לסגני שרים.
אין אדם עומד על דעת רבו עד ארבעים שנה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן