צילום: פלאש 90

"קומבינה פוליטית": 'יש עתיד' מאיימת לעתור לבג"ץ

כצפוי, חברי האופוזיציה לא עברו בשתיקה על ההסכמות שהושגו בין נתניהו לראשי הסיעות החרדיות. ב'יש עתיד' זועמים על הכוונה לקדם חקיקת חוק יסוד שתאפשר את חזרתו של ליצמן למשרד הבריאות במעמד סגן שר, ומאיימים במאבק משפטי

באופוזיציה מגיבים הבוקר בחריפות להסכמות שהושגו בין ראש הממשלה למפלגות החרדיות בנושא השבת: יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, זועם על הכוונה לחוקק חוק יסוד שיאפשר את החזרה של ליצמן למשרד הבריאות בתפקיד סגן שר.

"בג"ץ כבר קבע שאין דבר כזה סגן שר על תקן של שר, אבל מרוב פאניקה ופחד מהמפלגות החרדיות נתניהו ממשיך לעקם את החוק", הוא אמר.

לדבריו, "בית המשפט קבע כי ראש הממשלה לא יכול בין שלל עיסוקיו לנהל גם את מערכת הבריאות, צריך שר במשרה מלאה. זו לא הייתה פסיקה נגד החרדים זו הייתה פסיקה למען האזרחים. לאזרחי ישראל מגיע את שירותי הבריאות הטובים ביותר. זה עניינים של חיים ומוות, מדובר במערכת מורכבת שדורשת שר במשרה מלאה ולא איזה קומבינה פוליטית. ועכשיו באה הממשלה ובגלל כל מיני עניינים פוליטיים מנסה לעשות קומבינה על הקומבינה. ככה לא מנהלים מדינה".

חברת מפלגתו, קארין אלהרר, אמרה בראיון ל'קול ברמה' כי "התחלנו בבדיקות משפטיות, אם נמצא שיש בסיס להגשת עתירה נגד מינויו של ליצמן לסגן שר במעמד שר, לא נהסס לעשות זאת".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הגיבה: "הסטטוס קוו מת מזמן והפך לקליפה ריקה וחסרת משמעות", תקפה. "יוזמות חקיקה להגבלת פעילות בשבת מלמדות יותר מכל שמי שישלם את המחיר יהיה הציבור החילוני שמכרסמים שוב ושוב בזכויותיו".

הסתיים המשבר הקואליציוני: הסטטוס קוו יישמר

2 תגובות

ליצמן אמר אתמול בקול חי
כי הוא שקל להלביש גארטל
במעמד ההתפטרות
מעוצמת קדושת העניין
אז לפי התמונה ששמתם עם
הספודיק נראה לי שהגיע הזמן
להלביש גם לביבי נתניהו ספודיק נוכח
ההסכם החדש עם גפני וליצמן
ששתיהם לובשי ספודיקים כידוע

שיאכלו את הכובע!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *