בתמונה: ליברמן ואייזנקוט עם חיילים ברמת הגולן

ליברמן: "אין נוכחות איראנית פיזית כרגע בסוריה ולא כוח צבאי"

שר הביטחון בהצהרה מפתיעה משהו באשר להתבססות האיראנית בסוריה: "הם עוד לא שם. יש להם אותן תוכניות לייצר כל מיני מיליציות של שכירי חרב שיעים שהם יביאו ממדינות באזור" • וגם: האם הממשלה תיפול בגלל חוק המרכולים?

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

"אין נוכחות איראנית פיזית כרגע בסוריה ולא כוח צבא. אנחנו חייבים קודם כול לשמור על האינטרסים הביטחוניים שלנו. נכון שיש כמה יועצים איראנים ומומחים, אבל אין כוח צבאי איראני על אדמת סוריה. כל השחקנים באזור יודעים שאנחנו המעצמה החזקה ביותר באזור שלנו. ישראל מעצמה אזורית": כך אמר היום שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בראיון נרחב לאתר YNET.

מדובר בהצהרה מפתיעה שעומדת בסתירה להצהרותיהם של כל הצמרת המדינית והביטחונית של ישראל, לרבות ליברמן עצמו, בחודשים האחרונים. שר הביטחון נשאל על כך, והשיב: "לאיראן יש אסטרטגיה בכל מקום לייצר פרוקסי. הרי הם לא נמצאים פיזית בלבנון, בשביל זה יש להם את חיזבאללה. בתימן הם לא נמצאים פיזית, הם יצרו את המורדים החות'ים. יש להם אותן תוכניות בסוריה, לייצר כל מיני מיליציות של שכירי חרב שיעים שהם יביאו מעיראק, אפגניסטן ופקיסטן. אנחנו לא נאפשר לאיראן להתבסס בסוריה".

בוידאו: ליברמן מתייחס להתבססות האיראנית בסוריה במהלך סיור בצפון

ליברמן הביע בראיון התנגדות להסכמות שהושגו בין ראש הממשלה למפלגות החרדיות בנושא השבת ואמר:"ההסדר הזה פסול, אסור להתערב בתוך החיים, בתוך המרקם העדין בתוך ערים שונות…אין שום סיבה שהשלטון המרכזי יתערב באותם חוקים שנקראים 'חוקי עזר', שזה נטו באחריות השלטון המקומי. כל עיר ועיר, כל מקום ומקום. אין שום סיבה לפתוח מרכולים בבני ברק ואין שום סיבה לסגור מרכולים באשקלון. כל עיר והצביון שלה".

אם החוק יעבור, וכרגע דרעי מתעקש שזה יעבור, תישאר בממשלה הזו? "אנחנו קודם כול רוצים שהממשלה הזאת תמשיך לתפקד. היום ללכת לבחירות במצב הביטחוני המורכב זה חוסר אחריות. אם המפלגות החרדיות רוצות להביא לפירוק הקואליציה ולבחירות מוקדמות, האחריות עליהן".

לא יודע לאיזה כיוון חוק כזה יכול לגלגל אותנו, אבל במצב של כל האיומים שאנחנו מתמודדים איתם – איראן, רצועת עזה, לבנון וסיני – להתעסק בחוק המרכולים ועל זה לפרק ממשלה?"

//www.jdn.co.il/video/908115

באשר לחוק ההמלצות אמר ליברמן כי מדובר ב"זוטות".

בהמשך הוא הביע תמיכה בחוק הצרפתי (האוסר על חקירת ראש ממשלה מכהן), והסביר:"כשהייתי שר החוץ הוגש כתב אישום, התפטרתי, זוכיתי בבית משפט, חזרתי לתפקידי. ראש ממשלה, אם הוא מתפטר – הולכים לבחירות חדשות לחלוטין. זה גם מהפך פוליטי. ולכן פה צריך לנקוט זהירות בכל מה שנוגע לרה"מ. נתייחס לגופו של עניין כשנראה את הנוסח".

ואיך הוא רואה את עתידה של הקואליציה? "אני לא מעריך. מה שראינו בשני המשברים האחרונים, גם עם המפלגות החרדיות, גם עכשיו סביב חוק ההמלצות, אף אחד לא רוצה בחירות, זה ברור לכולם. אני אומר לך שאף אחד בעם ישראל, גם לא הפוליטיקאים, לא צריך בחירות בנסיבות ביטחוניות כפי שאנחנו נמצאים. אבל לחתום לך על שטר ביטחון? על הפוליסה שלא יהיו בחירות? אני לא יכול. אבל מבחינתי בחירות צריכות להתקיים ב-7.11.2019. זה המועד האופטימלי".

4 תגובות

לא מצליח לראות את הסרטון

למורה – גם לי לא עובד. לאחרונה זה קורה הרבה ב-JDN. חבל.

ליברמן לא יודע כלום מהחיים שלו. לדעתי צריך לפטר אותו בהקדם.

בושה שליברמן עם 5 מנדטים בקואליציה מעיז להתגרות ביהדות התורה שעם 6 מנדטים בקואליציה+ועדת הכספים בענין המרכולים בתל אביב

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן