יו"ר ועדת הפנים ויוזם חוק ההמלצות, ח"כ דוד אמסלם, תוקף בחריפות את התנהלות רשויות אכיפת החוק, ויוצא להגנת עמיתו, יו"ר הקואליציה: "הבנתי שרוצים לחקור את דוד ביטן ביום ראשון כשביום שני ההצבעה, משהו לא בסדר פה, משהו פה לא הגיוני"

יוזם חוק ההמלצות, ח"כ דוד אמסלם, תוקף בחריפות את המשטרה בעקבות הדיווח על זימונו לחקירה של יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן.

"באיזו מדינה מזמינים יו"ר קואליציה יומיים לפני הצבעה??", תהה אמסלם בראיון לרשת ב. הוא הוסיף: "אני הבנתי שרוצים לחקור את דוד ביטן ביום ראשון כשביום שני ההצבעה, משהו לא בסדר פה, משהו פה לא הגיוני…אני הייתי בשוק אתמול, לא הספקתי לדבר עם ביטן".

"הבנתי שרוצים אותו לחקירה. אתם צריכים לחשוב לבד מדוע. לא יכלו להמתין שבועיים? אולי רצו להשפיע על החקיקה? בסופו של דבר זה חוצפה. דוד משוכנע שהוא בסדר. זה שהזמינו אותו לחקירה זה לא בכדי".

על חוק ההמלצות אמר אמסלם: "צריך להבין שאנחנו מדברים על 18,000 אלף תיקים שהמשטרה ממליצה בהם לפרקליטות על כתב אישום, אבל 80% מהם הפרקליטות סוגרת. זה אנשים שנהרסים להם חיים. זה תעשייה שקרית"

אמסלם משוכנע שהמשטרה סימנה גם אותו. "לפני כשנה עשיתי דיון על מסמך יצחקי. ראש אגף חקירות שאוסף חומרים על שרים ובכירים. לאחר מכן המפכ"ל לקח יועץ, ליאור חורב כדי להכפיש ח"כים. אז המפכ"ל כינס דיון בהשתתפות ארבעה מפכ"לים לשעבר כדי לדון על דודי אמסלם ואחד מהם אמר 'בואו נקרא לו לחקירה על סחיטה באיומים'. נראה לך סביר? מה אם היית שומע שכמה מפכ"לים התכנסו לדון על שופט בעליון כי הוא נתן להם פסק דין לא טוב?.

המפכ"ל הזמין ארבעה מפכ"לים לשעבר אליו ועשה ישיבה. הוא ניהל את הישיבה. הוא לא זימן אותם לדון על הפריצות בדרום הארץ אלא איך הוא מיירט אותי, אני הייתי הבעיה. מה זה? הרי המשטרה היא עוד גוף במדינת ישראל".

חוק ההמלצות: מה מרוויח ומה מפסיד ראש הממשלה?