'סאן-טק', ענקית הפאנלים הסולאריים הסינית התחום הסולארי, מהדקת את שיתוף הפעולה שלה עם התעשייה הישראלית

התלות העולמית בנפט שמפיקות מדינות ערביות ודיקטטורות, הביא לשינוי תפיסה אנרגטי במדינות המפותחות וגם אלו המתפתחות. יותר ויותר מיזמים שעושים שימוש באנרגיה מתחדשת ובעיקר באנרגיית השמש, זוכים לסיוע מהשלטונות במטרה ליצור אלטרנטיבה לנפט ולפחם.

גם ההתפתחות הטכנולוגית שמאפשרת ייצור אנרגיה סולארית על שטחים קטנים יותר וניצול גבוה יותר של החשמל המופק מאור השמש, עשו את שלהם ותחום הפאנלים הסולריים הולך ומתרחב במהירות.

השבוע נודע כי חברת 'סאן-טק' הסינית מתכוונת לשתף פעולה עם חברות ישראליות שעוסקות באנרגיה סולארית. ההערכה היא כי בתוך חודשים ספורים תהפוך סין לשוק הסולארי הגדול ביותר בעולם, הרבה לפני גרמניה ואיטליה שמובילות כיום את התחום הסולארי.

סאן-טק היא ספקית הפאנלים הגדולה ביותר בישראל והיצרנית הגדולה ביותר בעולם של אריחי הזכוכית האלה שמצליחים להפוך את אורה של השמש לכוח חשמלי. במכון הייצוא אומרים שסאן-טק היא "שותפה טבעית לפתרונות המשלימים שמספקת התעשייה הישראלית לתחום הסולארי".

בשל גודלו של השוק הסיני והפוטנציאל הגלום בו, יחד עם הגידול בהשקעות "ירוקות", לא מן הנמנע שחברות ישראליות יגלו עניין רב ברכישת חברות סולאריות בסין. בעניין הזה אומרים ב'וועד הפיקוח על הפיננסים של בד"צ העדה החרדית' כי "מי שחושב שיש אפשרות להשקעה סלקטיבית במניות של חברות שומרות שבת, לא מעלה בדעתו שבצעד אחד קטן שיבצע מנהל ההשקעות של אותה חברה, תהפוך החברה ומחזיקי מניותיה לשותפים בחילול שבת".