תקיפת הבסיס האיראני בפאתי דמשק מסתמנת כאירוע משמעותי, עם תוצאות חריגות ביחס לתקיפות קודמות • נתניהו בנאום שהוקלט קודם התקיפה: "לא נאפשר למשטר האיראני לבצר עצמו צבאית בסוריה, כשהמטרה שלו היא להשמיד אותנו"

תקיפת הבסיס האיראני בפאתי דמשק: לפי שעה אף גורם רשמי לא מסר התייחסות כלשהי לידיעות בנושא, אך מהדיווחים השונים בכלי התקשורת הערבים עולה כי מדובר באירוע חריג בהיקפו, בטח בתוצאותיו.

בשעה האחרונה דווח כי לפחות 12 אנשי משמרות המהפכה מצאו את מותם בתקיפה. בטהרן, בדומה לירושלים, שומרים לפי שעה על שתיקה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בנאום שהוקלט קודם התקיפה וישודר מחר בפורום סבן: "תנו לי לחזור שוב על מדיניות ישראל – לא נאפשר למשטר שנחרץ להשמיד את מדינת היהודים להשיג נשק גרעיני. לא נאפשר למשטר האיראני לבצר עצמו צבאית בסוריה, כפי שהוא רוצה לעשות, כשהמטרה היחידה שלו היא להשמיד את מדינתנו".

מוקדם יותר דיווחו כלי תקשורת ערבים על מתקפה ישראלית משמעותית נגד בסיס צבאי איראני בפאתי דמשק. ע"פ הדיווחים, במהלך ליל שבת ירו מטוסי חיל האוויר מספר טילים לעבר מחסני התחמושת בבסיס והשמידו אותם.

בחלק מהדיווחים נטען כי לפחות עשרה אנשי צבא – לא ידוע אם סורים או איראנים – נהרגו במתקפה.

ואילו בכלי תקשורת המקורב לממשל בדמשק נטען כי הטילים החטיאו את מטרתם ולא פגעו בבסיס, כאשר 3 מהם אף יורטו באוויר.

//www.jdn.co.il/breakingnews/908733

בוידאו: פיצוצים ולהבות אחרי אחת התקיפות המיוחסות לישראל בסוריה

כזכור, לפני 3 שבועות נחשפו ברשת BBC צילומי לווין המתעדים הקמת בסיסים איראנים בסוריה (ראו הרחבה כאן), אולם דווקא שר הביטחון, אביגדור ליברמן, השמיע ביום רביעי האחרון מסרים מרגיעים באשר להיקף אחיזתן של משמרות המהפכה בגבול הצפוני.

"אין נוכחות איראנית פיזית כרגע בסוריה ולא כוח צבא. אנחנו חייבים קודם כול לשמור על האינטרסים הביטחוניים שלנו. נכון שיש כמה יועצים איראנים ומומחים, אבל אין כוח צבאי איראני על אדמת סוריה. כל השחקנים באזור יודעים שאנחנו המעצמה החזקה ביותר באזור שלנו. ישראל מעצמה אזורית", אמר ליברמן בראיון ל-YNET.

הוא הוסיף: "לאיראן יש אסטרטגיה בכל מקום לייצר פרוקסי. הרי הם לא נמצאים פיזית בלבנון, בשביל זה יש להם את חיזבאללה. בתימן הם לא נמצאים פיזית, הם יצרו את המורדים החות'ים. יש להם אותן תוכניות בסוריה, לייצר כל מיני מיליציות של שכירי חרב שיעים שהם יביאו מעיראק, אפגניסטן ופקיסטן. אנחנו לא נאפשר לאיראן להתבסס בסוריה".

//www.jdn.co.il/breakingnews/903433