חשד לשחיתות בעיריית ראשון לציון: 17 חשודים, ביניהם כמה בכירים בעירייה, עוכבו במסגרת תיק 1803 שבמרכזו החשדות לקשרים פסולים בין הבכירים לגורמים עבריניים. המשטרה הודיעה ליו"ר הקואליציה כי הוא צפוי להיחקר בהמשך היום

תתחילו להתרגל: תיק 1803 – הפרשה בה חשוד, בין היתר, גם יו"ר הקואליציה דוד ביטן: המשטרה ערכה הבוקר גל עיכובים ומעצרים בעיריית ראשון לציון. 17 מאנשי העירייה, ביניהם מספר בכירים עוכבו וייחקרו בהמשך בחשד לשחיתות וקיום קשרים פסולים עם גורמים עבריינים.

חלק מהעצורים הם מקורבים מאוד לח"כ ביטן, שחשוד בעצמו במעורבות בפרשה.

במקביל למעצרים הודיעה המשטרה לח"כ ביטן כי הוא צפויה להיחקר בהמשך היום.

המשטרה, שמודעת לביקורת על עיתוי החקירה מבהירה כי מדובר בהשתלשלות טבעית של החקירה המורכבת. "למעלה משנה מתנהלת חקירה סמוייה כנגד גורמי פשיעה. במהלך החקירה זוהו לכאורה קשרים בין גורמים פליליים לבעלי תפקידים שונים בשלטון המקומי המונציפאלי והארצי. היום בשעות הבוקר החל שלב החקירה הגלוייה במהלכה נעצרו ועוכבו לחקירה 17 חשודים", נמסר מדובר המשטרה.

כזכור, בשבוע שעבר תקף ח"כ דוד אמסלם את המשטרה בעקבות הפרסומים על חקירתו של ביטן. "באיזו מדינה מזמינים יו"ר קואליציה יומיים לפני הצבעה?", תהה אמסלם בראיון לרשת ב. הוא הוסיף: "אני הבנתי שרוצים לחקור את דוד ביטן ביום ראשון כשביום שני ההצבעה, משהו לא בסדר פה, משהו פה לא הגיוני…אני הייתי בשוק אתמול, לא הספקתי לדבר עם ביטן".

"הבנתי שרוצים אותו לחקירה. אתם צריכים לחשוב לבד מדוע. לא יכלו להמתין שבועיים? אולי רצו להשפיע על החקיקה? בסופו של דבר זה חוצפה. דוד משוכנע שהוא בסדר. זה שהזמינו אותו לחקירה זה לא בכדי".