יו"ר הקואליציה נחקר בשעה זו בלהב 433 בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בעיריית ראשל"צ • ביתניים, בשמאל ובימין מותחים ביקורת על עיתוי החקירה - יממה לפני ההצבעה על חוק ההמלצות: " משהו רקוב במשטרה שמבצעת חקירה ראוותנית"

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, נחקר בשעה זו בחשד למעורבות בתיק 1803 – פרשת השחיתות בעיריית ראשל"צ. בינתיים מתרבים במערכת הפוליטית והתקשורתית הקולות המותחים ביקורת גלויה על תזמון החקירה.

חשוב לציין כי הביקורת מוטחת במשטרה גם מהאגף השמאלי של המערכת הפוליטית.

ח"כ יהודה גליק: "קשה להשתחרר הבוקר מהתחושה הקשה נוכח עיתוי הזמנת דוד ביטן לחקירה. גם אם החקירה רק עכשו התבשלה לכדי זימון היה צריך לשקול מחדש ולו בגלל הנראות".

העיתונאי ציון נאנוס: חוק ההמלצות מושחת ופרסונלי אבל התזמון,שבו המשטרה מוציאה לאור חקירה שבה דוד ביטן הוא חשוד מרכזי-הוא תזמון מסריח. אין הגדרה אחרת. אם הבנתי נכון-שנה וחצי חושדת המשטרה שיו״ר הקואליציה פעל בשליחות ארגוני פשע כשהיה בעירייה.שנה וחצי שבהן כיו״ר הקואליציה דחף אין ספור חוקים. זה לא הפריע למשטרה. ממש מזל שביטן קידם חוק נגד המשטרה עצמה- כדי שיוציאו את החקירה לאור.

לא לכל דבר צריך להגיב מהפוזיציה. גם מי שלא ממש אוהב את התנהלות ביטן צריך לשאול שאלות קשות על התזמון של המשטרה ולו מסיבה אחת: היום ביטן לא בא להם טוב בעיניים. מחר זה יכול להיות מישהו שאתם בעדו".

ביטן מסתבך: גל מעצרים בעיריית ראשל"צ במסגרת הפרשה בה הוא מעורב

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אם המשטרה תצליח לסכל את ההצבעה על חוק ההמלצות השבוע בכנסת זו תהיה סכנה אמיתית לדמוקרטיה. קורא לחבריי בקואליציה להתעלות מעל לשיקולים הפוליטיים הצרים ולהתגייס לשמירת הדמוקרטיה".

העיתונאי עמית סגל: "ולו רק בשביל הנראות, המשטרה יכלה לחכות ליום רביעי".

השר זאב אלקין: "מאוד הופתעתי מהדרך בה הסיפור התגלגל הבוקר. התזמון והנראות של הדברים מאוד בעייתיים"

ח"כ דודי אמסלם: "מה שקורה כאן זה דבר חמור מאוד. יש כאן צבא עצום שכולל את כל המערכות הפוליטיות והתקשורתיות להפיל את נתניהו. משטרת ישראל צריכה לחקור כל תלונה וכל דבר שמגיע אליה, אבל מה היה קורה אם היו חוקרים את ביטן עוד יומיים, מישהו כאן מנסה לטרפד את החקיקה".

העיתונאית דפנה ליאל: "חקירת ביטן נראית כמו ניסיון לבצע סיכול ממוקד בחוק ההמלצות. בלי האצבע של יו״ר הקואליציה ומכבש הלחצים שהפעיל על הח״כים יהיה הרבה יותר קשה להעביר את זה בקריאה שניה ושלישית מחר בערב".

העיתונאית מזל מועלם: "משהו רקוב בלשכת ראש הממשלה אבל משהו רקוב ומדאיג גם במשטרה שמבצעת חקירה ראוותנית".

העיתונאי ארז תדמור: "משטרה שמפרסמת שהיא תומכת בהפגנה פוליטית (צודקת או לא צודקת להשקפתכם הסובייקטיבית) ומשטרה שמאיצה חקירות על מנת לפרסם המלצות לפני השלמת חקיקה בנושא, היא משטרה פוליטית, מסוכנת ואנטי-דמוקרטית. תהיה אשר תהיה דעתכם על חקירות נתניהו, מי שלא נרתע, מזדעזע ומבקר את התנהלות המשטרה נותן יד לתהליכים מסוכנים.

העובדה שכל מי שאמורים להיות כלבי השמירה של הדמוקרטיה – מהמכונים הנושאים את שמה לשווא, דרך כלי התקשורת המרכזיים, ועד אנשי הרוח, התרבות והאקדמיה – אינם פוצים פה, מעידה שהבעיה יסודית, עמוקה וחריפה הרבה יותר מכמה קציני משטרה חסרי הבנה בסיסית בסדרי ממשל תקין ובעקרונות היסוד של הדמוקרטיה. הכל פה רקוב. רקוב ומושחת מהיסוד. מכף רגל ועד ראש".