בבוקר שאחרי הפגנת ההמונים בת"א ובצל חקירתו של ח"כ ביטן, הודיעה סיעת 'כולנו' כי היא מתנה את תמיכתה בחוק ההמלצות, שיעלה להצבעה מחר, בכך שהוא ייכנס לתוקף רק בעוד 3 חודשים ולא יחול על רה"מ. ההערכה: ההצבעה על החוק תתעכב

תפנית דרמטית בדיונים על חוק ההמלצות: סיעת 'כולנו' הודיעה לראשי הקואליציה כי היא לא תתמוך בחוק בגרסתו הנוכחית. הסיעה דורשת שהחוק, שאמור לעלות להצבעה בקריאה שניה ושלישית מחר, ייכנס לתוקף רק בעוד 3 חודשים ולא יחול על חקירת פרשת המתנות.

מדובר בהתפתחות מפתיעה לאור העובדה כי 'כולנו' נכנעה בשבוע שעבר לדרישות הקואליציה בנושא.

במערכת הפוליטית אומרים כי לא מן הנמנע שהשינוי בעמדת המפלגה הוא תולדה של הפגנת הענק אמש במרכז תל אביב. כך או אחרת, הדרישה בתוספת חקירתו של באזהרה של יו"ר הקואליציה מובילים גורמים בקואליציה להעריך כי ההצבעה על החוק תידחה ולא תתקיים מחר.

"תמוה. מעורר אי נוחות": ביקורת מימין ומשמאל על תזמון חקירת ביטן

בתוך כך, גם בסיעת 'הבית היהודי' משדרים אי נוחות מהחוק, אך מבהירים כי לא ישברו את הכללים בשלב זה. "אם שמים בצד את העניין הפרסונלי, במהות הוא הגיוני. הגנה על זכויות חשודים על חשבון זכות הציבור לדעת. יחד עם זאת, העם לא בחר ממשלת ימין כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא כדי להעביר רפורמות יסוד אידיאולוגיות, כמו חוק יסוד החקיקה, והאנרגיה של הקואליציה מושקעת בכיוון הלא נכון", אמרה שרת המשפטים, איילת שקד, בנאום שנשאה בפני באי פורום סבן.

למרות הדברים, שקד הבהירה כי המפלגה תתמוך בחוק בשם המחוייבות הקואליציונית.