פרקליט המדינה שי ניצן הורה לפתוח בבדיקה נגד שגריר ישראל באו"ם דני דנון, בעקבות התחקיר שפורסם שבוע שעבר, בו עלה כי דנון השתמש בכספי ציבור לחיזוק מעמדו בליכוד, ע"י חלוקת ג'ובים למקורבים

פרקליט המדינה שי ניצן הורה למשטרה לפתוח בבדיקת החשדות נגד השגריר באו״ם דני דנון – זאת בעקבות תחקיר שפורסם שבוע שעבר בחדשות 2.

בלב התחקיר עמד מערך ג'ובים במיליונים לפעילי ליכוד שהקים דנון על חשבון כספי ציבור בעמותת עושים ציונות יחד עם מקורבו יעקב חגואל. מטרת המערך הייתה לקדם את מעמדו של דנון בתוך הליכוד, בתמורה למתן "ג'ובים" למקורבים וילדיהם.

תחקיר: "דנון חילק משכורות ותפקידים בתמורה לתמיכה פוליטית"


בעקבות התחקיר, בו נחשפו ההקלטות והתכתובות שמעידות על המנגנון שהקים דנון, קראו באופוזיציה להחזירו לארץ ולחקור אותו.

יו"ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, טען כי "נחשף עוד לבנה בחומת השחיתות המקיפה את הליכוד, הפעם של האיש שנתניהו מינה לשגריר באו"ם". גבאי הוסיף ואמר: "על השחיתות הזו, כמו על חוקי השחיתות ואובדן הבושה – העם ישלח אותם לאופוזיציה".

דנון עצמו טען בתגובה כי "המועצה הציונית היא מחלקה בליכוד", ולמעשה לא הכחיש אף טענה שעלתה בתחקיר. לדבריו, "בתזמון לא מפתיע שודר התחקיר. אני פעיל בשירות הציבורי למעלה מ-20 שנה בתפקידים רבים, מעולם לא נפל שום דופי בהתנהלות שלי. לפני תפקידי החשוב כשגריר באו"ם כיהנתי כתשע שנים כיו"ר תנועת הליכוד העולמי. מי שמכיר את המוסדות הלאומיים יודע שיש חלוקה של מחלקות על בסיס מפלגתי, גם לתנועת הליכוד יש מחלקה אחת מתוך 11 מחלקות שבראשן עומד איש ליכוד".