צילום: פלאש 90

מרד? דיווח: 5 בכירים בליכוד שוקלים לבצע הפיכה במפלגה

העיתונאי יועז הנדל חושף הבוקר שיחה עם אחד מבכירי הליכוד שמתח באוזניו ביקורת נוקבת על ראש הממשלה וחשף התארגנות שלו ושל חבריו לביצוע מהלך שיטרוף את הקלפים • וגם: מי היחידים שמדברים בימים אלו עם נתניהו?

על רקע המשברים הקואליציונים והחקירות השונות בהן מצויים נתניהו ומקורביו, נראה כי כמה מבכירי הליכוד מתכננים בפרוטרוט את היום שאחרי נתניהו, כאשר לא מן הנמנע שהם יהו אלו שיראו לו את הדרך החוצה.

העיתונאי יועז הנדל חושף הבוקר ב'ידיעות אחרונות' פגישה שקיים עם אחד "הבכירים ביותר בליכוד בקדנציה הנוכחית" שביקר באופן חסר תקדים את ראש הממשלה. "דבריו הם מתקפה חזיתית על נתניהו. הוא טוען שהסיאוב משפיע על הליכוד, שבקצב הזה יאבדו את השלטון. נתניהו לא מדבר איתו כבר הרבה מאוד זמן. מאבקי אגו שמגיעים, לדבריו, למקומות הזויים. בכלל, הוא טוען, אין מי שמדבר עם נתניהו באמת בימים האלה, מלבד המשפחה הקרובה.

מה שאותו בכיר מספר לי שמעתי גם מאחרים, אבל השינוי הוא ביוזמה שהוא נוקט. בשיחה הוא מפרט באוזניי את האפשרויות העומדות בפניו. הראשונה, והסבירה ביותר, היא לחכות שהעסק ייגמר: המלצות משטרה והחלטת פרקליטות. זו אפשרות קלה, שלא דורשת ממנו שום דבר מלבד לדבר מבלי להזדהות".

וכאן מגיע החלק המענין בדיווח: "הוא מנסה יחד עם מקביליו, שנמצאים במעמד דומה, לארגן מהפכה. זו האפשרות השנייה, המסוכנת יותר מבחינה פוליטית, במיוחד בליכוד. איך זה ייראה? שאלתי, והנה התיאור התיאורטי שלו לפניכם: חמשת הבכירים שאותם מנה, והוא בתוכם, יושבים מאחורי שולחן, מולם מסיבת עיתונאים בהולה. האומץ נמצא בעובדה שזה מעשה משותף, בלי קורבן בודד. שניים מהבכירים כבר ניסו מרד עצמאי, ותוך זמן קצר קיצצו להם את הכנפיים. המסר עבר.

ביחד, ורק ביחד, הם מסתכלים למצלמות ומכריזים שכך זה לא יכול להמשיך לעבוד. אובדן האיזונים והבלמים, החקירות והפגיעה בימין. את הביטוי האחרון חשוב לו להדגיש שוב ושוב. "אנחנו יוצאים לדרך חדשה", הם יאמרו בדמיונו. "אחד מאיתנו ייבחר למחליף של נתניהו. לא נגיד עכשיו מי. נסכים שאחד ייבחר. ולגבי נתניהו, לכל דבר יש סוף"".

הנדל מוסיף: "לדבריו האנשים האלה, הבכירים, מדברים כבר עכשיו ביניהם על התרחיש הזה, אבל לא מעזים לעשות מעשה. לכן, למה שהוא קורא "האפשרות השנייה" אין הרבה סיכויים לפני המלצות המשטרה. האפשרות השלישית היא הפסד בבחירות לכשיגיעו, ואז מתוך המכה הקשה יחזור ליכוד חזק ונקי יותר".

"בכל אופן, בין השורות אני מבין שהוא רואה במראה את המחליף המתאים לנתניהו. וכמוהו האחרים. הסיבות למה שעובר עליו מגוונות. לפי הניתוח שלי זה מתחיל בעניין אישי, עובר לאידיאולוגיה ולבסוף גם ליכולות שלו לעצב פוליטית את המתרחש. פרשת ביטן מצטרפת לפרשת דני דנון, שמצטרפת לפרשות נתניהו, שמצטרפות לחוק ההמלצות. "כך נולדה הסיסמה 'מושחתים נמאסתם'", הוא מזכיר לי, "וכשזה נדבק זה לא יורד להרבה זמן, גם עם חומר חיטוי"", הוא מסכם.

4 תגובות

רק מעניין מאד
שה5 שרים האלו שמעו על זה
לראשונה וקראו על זה פעם
ראשונה היום בבוקר ב'ידיעות'
אבל אתם יודעים מה?
אולי זה נתן להם רעיון וגב לעשות את זה
ועכשיו אולי יתחילו לחשוב על זה
ברצינות
וזה מה ש'ידיעות' תמיד עושה
מייצר חדשות ולא מדווח חדשות

צריך לשכור חברת חקירות פרטית, לחקור את בכירי המחנה הציוני ויש עתיד. אין ספק – גם להם קופה של שרצים לא יותר קטנה…

עוד שטויות מבית היוצר ההזוי של התקשורת החולנית

מי מאמין לשטויות שעיתונאים שמאלנים ממציאים?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן