בצל החלטת טראמפ לדחות את ההכרעה בענין העברת השגרירות לשבוע הבא, מאיים נשיא טורקיה "ללכת עד הסוף" אם צעד כזה יתרחש. בישראל מגיבים בביטול: "ירושלים היא בירת ישראל בין אם ארדואן יכיר בזה ובין אם לא"

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, מאיים לנתק את היחסים עם ישראל, אם אכן ארצות הברית תעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים. "זו חציית קו אדום מבחינת המוסלמים, ניאבק בה בכל דרך, כולל ניתוק היחסים עם ישראל", כך הנשיא הטורקי.

במשרד החוץ סירבו להתרגש מהאיום ומסרו בתגובה: "ירושלים היא בירת העם היהודי מזה 3000 שנה, ובירת ישראל מזה 70 שנה, בין אם ארדואן מכיר בזה או לא".

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, מסר: "איננו מקבלים הוראות ואיומים מנשיא טורקיה. ישראל היא מדינה ריבונית וירושלים היא בירתה. אין מהלך צודק ונכון יותר היסטורית מאשר להכיר כעת בירושלים בירת העם היהודי מזה 3000 שנה כבירתה של מדינת ישראל. ימי הסולטאן והאימפריה העות'מאנית חלפו".

שר החינוך, נפתלי בנט, הגיב אף הוא לדברים ואמר: "לצערנו בשנים האחרונות ארדואן אינו מפספס הזדמנות לתקוף את ישראל. ישראל צריכה לקדם את יעדיה ובכללם את הכרת ירושלים המאוחדת כבירה של מדינת ישראל. תמיד יש מי שיבקר, אך בסופו של דבר, מוטב ירושלים מאוחדת מאהבת ארדואן".

טראמפ דחה את ההחלטה על העברת השגרירות לשבוע הבא