ארדואן מאיים: העברת השגרירות – תוביל לניתוק היחסים עם ישראל

בצל החלטת טראמפ לדחות את ההכרעה בענין העברת השגרירות לשבוע הבא, מאיים נשיא טורקיה "ללכת עד הסוף" אם צעד כזה יתרחש. בישראל מגיבים בביטול: "ירושלים היא בירת ישראל בין אם ארדואן יכיר בזה ובין אם לא"

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, מאיים לנתק את היחסים עם ישראל, אם אכן ארצות הברית תעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים. "זו חציית קו אדום מבחינת המוסלמים, ניאבק בה בכל דרך, כולל ניתוק היחסים עם ישראל", כך הנשיא הטורקי.

במשרד החוץ סירבו להתרגש מהאיום ומסרו בתגובה: "ירושלים היא בירת העם היהודי מזה 3000 שנה, ובירת ישראל מזה 70 שנה, בין אם ארדואן מכיר בזה או לא".

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, מסר: "איננו מקבלים הוראות ואיומים מנשיא טורקיה. ישראל היא מדינה ריבונית וירושלים היא בירתה. אין מהלך צודק ונכון יותר היסטורית מאשר להכיר כעת בירושלים בירת העם היהודי מזה 3000 שנה כבירתה של מדינת ישראל. ימי הסולטאן והאימפריה העות'מאנית חלפו".

שר החינוך, נפתלי בנט, הגיב אף הוא לדברים ואמר: "לצערנו בשנים האחרונות ארדואן אינו מפספס הזדמנות לתקוף את ישראל. ישראל צריכה לקדם את יעדיה ובכללם את הכרת ירושלים המאוחדת כבירה של מדינת ישראל. תמיד יש מי שיבקר, אך בסופו של דבר, מוטב ירושלים מאוחדת מאהבת ארדואן".

טראמפ דחה את ההחלטה על העברת השגרירות לשבוע הבא

8 תגובות

מישהו יכול להסביר לי מה שגרירות ארה"ב בישראל קשורה לארדואן?

אם הוא עושה זאת, צריך לדרוש מטורקיה להחזיר באופן מיידי את כל הכספים שקיבלה מישראל בעקבות הפשיטה של צה"ל על ספינת המחבלים מרמרה. אם טורקיה תסרב, על ישראל לגבות זאת ממנה בדרכים עקיפות. לא חסר דרכים.

שיתפגר כבר
ימח שמו וזכרו
שעכשיו יהיה הסוף שלו

על זה נאמר:
אדרבה "הלוואי" אמן שינתק את
כל היחסים איתנו
וכמה שיותר מהר
בתקווה שגם עם אמריקה ינתק
או שינתקו איתו

אדון ארדואן הנכבד !
אל תכעס. זה לא בריא.
אם אתה כ"כ רוצה לעזור לאחיך, קח אותם אליך.
תאמין לי כולם יברכו אותך.

מאיים על אגד,
חוץ מזה הוא צריך לצחצח שיניים.

אפשר לחשוב כמה היחסים בין ישראל לטורקיה מחוממים, ביג דיל, מאיים על תנובה. ממחר יש שביתה בחלוקת החלב עקב האיומים שנשמעו מאנקרה, שילך למנוחת עולמים.

הוא מזכיר את מר טאוויל פאדיחה, השר לענייני זעם בלתי נשלט ברשות הפלשתינית

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן