לקראת הכנסת ס"ת: קהילת יוצאי רוסיה אצל גדולי ישראל

התרגשות רבתי בארגון 'תולדות ישורון'-הפועל בקרב עולי רוסיה, לקראת הכנסת ספר תורה שייכנס ברוב פאר והדר לבית הכנסת שע"י הארגון במרכז העיר חיפה. במהלך השבוע האחרון נכנסו נציגי הארגון ורבניו למעונם של גדולי ישראל

התרגשות רבתי בארגון 'תולדות ישורון'-הפועל בקרב עולי רוסיה, לקראת הכנסת ספר תורה שייכנס ברוב פאר והדר לבית הכנסת שע"י הארגון במרכז העיר חיפה.

במהלך השבוע האחרון נכנסו נציגי הארגון ורבניו למעונם של גדולי ישראל, עמ"נ להתכבד בכתיבת אות בספר התורה, כשאל הביקור מצטרפים בני הישיבה והכולל, שע"י הארגון.

תחילה התקבלו במאור פנים ע"י מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, שהתעניין במצבם תוך כדי שהוא מבקש מנשיא הארגון הגאון רבי בן ציון זילבר שליט"א שיתרגם את הדברים לרוסית, ושאל אותם באיזה שפה הם לומדים והאם הם 'שמחים', ולכשענו כולם בחיוב אמר מרן שליט"א כי 'זהו סימן טוב מאד'.

לסיום בירך מרן שליט"א את כל הנוכחים בברכת הצלחה בתורה, פרנסה וזיווג הגון.

לאחר מכן נכנסו בני הישיבה למעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א, שכתב את האות 'ל' -האחרונה בס"ת, ובירך את כולם בברכה והצלחה.

לסיום המסע, עלו כולם לראש ישיבת פוניבז' מרן הגרב"ד פוברסקי שליט"א שהתפעל מפעולותיו הברוכות של המפעל 'תולדות ישורון' בגידול בני התורה, ואמר לנאספים כי 'יש 'יהודים', ויש ב'ני תורה', וזה בכלל לא אותם חיים, אשריכם שאתם מצליחים להפוך את עולי רוסיה ל'בני תורה".

יצוין כי ישנו שיתוף פעולה וקשר רציף בין תולדות ישורון ועולי רוסיה לבין דגל התורה, כאשר סגר"ע בני ברק ומנהל המחלקה המונציפלית של דגל התורה הרב מנחם שפירא ויו"ר סיעת דגל התורה בירושלים הרב אליעזר ראוכברגר עומדים בקשר רציף עם ראשי הקהילה להמשך הסיוע והתנופה של הקהילה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *