הבוקר שאחרי ההכרזה ההיסטורית • ראש הממשלה בכנס של משרד החוץ: "אנחנו כבר נמצאים במגעים עם מדינות אחרות שיכירו הכרה דומה. ברגע שתעבור השגרירות האמריקנית לירושלים ועוד לפני כן יהיה מעבר של שגרירויות רבות לירושלים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השתתף הבוקר בכנס הדיגיטל של משרד החוץ והתייחס, כצפוי, להכרזתו ההיסטורית של נשיא ארה"ב הלילה.

"כולנו התרגשנו אמש לשמוע את ההצהרה היסטורית של הנשיא טראמפ, ההכרה בירושלים כבירת ישראל, וההצהרה הזאת כמובן מתבססת על זכות עתיקת יומין. העם היהודי קבע את ירושלים כבירתו לפני 3,000 שנה. כאן הילכו אבותינו, כאן מלכו מלכינו, כאן הטיפו נביאנו, כאן טמונים שורשינו. זו בעצם תעודת הזהות שלנו", פתח נתניהו את נאומו.

הוא הוסיף: "הנשיא טראמפ קשר עצמו לנצח בתולדותיה של בירתנו. שמו יתנוסס עכשיו יחד עם שמות אחרים בהקשר להיסטוריה המפוארת של ירושלים ושל עמנו. אני מבקש להודות לו ואני מבקש להודות גם לקונגרס האמריקני שלפני 22 שנה עיגן את ההכרה עד שהגיע הנשיא ומימש את החוק הזה".

על המהלכים המדיניים הצפויים אמר נתניהו: "בהזמנות זו אני רוצה לבשר שאנו כבר נמצאים במגעים עם מדינות אחרות שיכירו הכרה דומה ואין לי ספק שברגע שתעבור השגרירות האמריקנית לירושלים ועוד לפני כן יהיה מעבר של שגרירויות רבות לירושלים. הגיע זמן".

אפקט טראמפ: צ'כיה הודיעה כי היא מכירה בירושלים כבירת ישראל

חושך באל-אקצא, אור על החומות: מזרח י-ם בצל הכרזת טראמפ

ארה"ב במסר חריג לישראל: "הגיבו באיפוק כדי למנוע מהומות"