יממה לאחר ההכרזה של הנשיא טראמפ, על ירושלים כעיר הבירה, שר השיכון יואב גלנט כבר ממהר להביא לאישור בנייה של 14 אלף יחידות דיור בשכונות שונות בירושלים. שרי הקבינט תומכים בתכנית: "נגמרו התירוצים, אין יותר סיבות מדוע לא לבנות בעיר"

לאחר הצהרתו של הנשיא טראמפ לפיה ארצות הברית תכיר בירושלים כבירתה של ישראל, בממשלה לא קופאים על השמרים וכבר היום (ה') הודיעו כי יתחילו בבנייה של 14 אלף יחידות דיור בירושלים.

5000 יחידות דיור צפויות להיבנות בעטרות – בנוסף לשכונה חדשה שעיריית ירושלים מקדמת שם. 1000 יחידות דיור נוספות צפויות בפסגת זאב – שממתינות לאישור, 3000 יחידות נוספות ייבנו בקטמון ו-5000 יחידות ייבנו ברמת שלמה.

השר גלנט, יוזם התכנית: "בהמשך להצהרתו ההיסטורית של הנשיא טראמפ, אני מתכוון לקדם ולחזק את הבנייה בירושלים". שרים אחרים בקבינט חיזקו את עמדתו של גלנט ואמרו: "נגמרו התירוצים, אין יותר סיבות מדוע לא לבנות בעיר, כשנשיא ארה"ב רואה בה בירה בלתי מעורערת של מדינת ישראל".

כזכור נשיא ארצות הברית הכריז אמש על ירושלים כבירת ישראל, והורה להעביר את השגרירות מתל אביב לבירה.

צפו: "ירושלים – בירת ישראל. הוריתי להתחיל בהכנות להעברת השגרירות"


פוליטיקאים מכל קצוות הקשת הפוליטית בירכו על נאומו ההיסטורי של טראמפ. "זהו יום היסטורי", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו ששיגר במקביל מסר מרגיע לפלסטינים על כך שבכוונתה של ישראל לשמור על הסטטוס-קוו בבירה.

"ההצהרה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ היא אבן דרך חשובה בתולדות ירושלים", בירך נתניהו. "ירושלים היא בירתינו מזה 3000 שנה. לפני כ-70 שנה הגשמנו את התפילה והכיסופים, כששוב קבענו את ירושלים כבירתה של מדינת היהודים. עכשיו באה הצהרתו ההיסטורית של הנשיא טראמפ המכירה בעובדות יסוד אלה".

גם הנשיא ריבלין בירך את טראמפ על נאומו ההיסטורי. "אני מברך על הודעתו של הנשיא טראמפ על הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל, וכן העברתה של השגרירות האמריקנית לעיר. אין מתנה יפה וראויה מזו בשנת ה-70 לישראל. ירושלים איננה ולעולם לא תהיה מכשול עבור החפצים בשלום. שאלו שלום ירושלים ישליו אוהביך יהי שלום בחיילך שלווה בארמונותיך".