אלפי חסידי קרלין סטולין שהו השבת בעיר טבריה בראשות רבם לרגל הילולת האדמו"ר זצ"ל שטמון בעיר. פעילים חילונים ניסו לשבש את השבת המרוממת בהפגנות מלוות בהסתה פרועה, אך נכשלו. צפו בתמונות

בחסידות קרלין סטולין ציינו השבת את יום ההילולא של האדמו"ר רבי יוחנן פרלוב מקרלין סטולין זצ"ל שטמון בעיר טבריה

סמוך ונראה לציונו הקדוש שהו השבת אלפי חסידי קרלין סטולין בראש רבם, כ"ק האדמו"ר מקרלין סטולין שליט"א, בצוותא חדא.

ביום שישי בבוקר הגיעו האדמו"ר וחסידיו לעיר כשפניהם מועדות אל ציונו של האדמו"ר זצ"ל, שם התייצבו לאמירת תהילים ברוב עם.

תפילות השבת הדבקות והטיש המרומם נערכו באוהל ענק שהוקם בחניון הקיסר, סמוך למדרחוב בעיר, כשרבים מתושבי העיר שאינם רגילים למחזות האלו באים לחזות בהם ולהשתומם.

לתפילת שחרית של שבת ניגש בנו של האדמ"ר, רבי ישראל חיים שליט"א.

סעודות השבת נערכו כיד המלך באוהל נפרד שהוקם בסמוך.

בתום סדר לימוד בשבת אחר הצהריים, נעמדו החסידים לתפילת מנחה של שבת בבית הכנסת העתיק של קרלין בעיר, ולאחר מכן נערכה סעודת רעווא דרעווין באוהל הענק.

לטובת השבת – שהופקה על ידי חברת ההפקות 'מושל"ם' – נשכרו חמישה בתי מלון בעיר, שם התאכסנו החסידים הרבים בכ-1.500 חדרים.

בצהרי השבת נעשה ניסיון לשבש את השבת המיוחדת, כאשר שלושים פעילים חילוניים וחברי 'יש עתיד' הגיעו אל אזור האוהל והפגינו נגד "התחרדות העיר" לדבריהם. המפגינים קראו קריאות גנאי תוך הסתה פרועה וניסו להפר את הסדר. במוצאי שבת שבו הפעילים והפגינו במקום.

אחד מהחסידים שנכח במקום אמר בשיחה ל-JDN, כי "הפעילים שהגיעו למקום הסיתו והאשימו את החסידים בגניבת מים וחשמל, אך בפועל נעשה הכל בתיאום מלא עם העירייה. כשראו שאיש לא מגיב להם והשבת ממשיכה ביתר שאת, החליטו לשוב ולהפגין במוצאי שבת, וגם הפעם ללא הצלחה".

מעיריית טבריה נמסר בהודעה כי "כבר 25 שנה ברציפות מקיימת חסידות קרלין, הנטועה בטבריה כבר למעלה מתשעה דורות, את ההילולה המסורתית לאדמו״ר של החסידות בסמוך לבית הכנסת של קרלין הממוקם ליד גן הזיכרון. הקרקע עליו ניצבים בית הכנסת וגן הזיכרון שייכים למעשה לחסידות ולהקדש האשכנזי שהקצו את הקרקע לפני כ-40 שנים לטובת הקמת גן הזכרון. השנה פנה ראש העיר יוסי בן דוד אל גורמים בחסידות וביקש שלא לערוך השנה את האזכרה-הילולה על שטח גן הזיכרון בשל הרגישות ומתוך כבוד למשפחות השכולות על כל המשתמע מכך, אלא בחניון הסמוך למלון פלאזה, שם אכן נערכה".

בעירייה ממשיכים ומבהירים, כי "האוהלים שהוקמו בחניון הוקמו על פי הנחיות העירייה ובאישור המשטרה כשלצורך קיום האירוע תאגיד המים חיבר שעון מים זמני. כמו"כ, החשמל חובר לגנרטורים ששולמו על ידי החסידות לרבות שירותי הניקיון". עוד הבהירו, כי עיריית טבריה לא מימנה את את האירוע, והחסידות היא זו שהשקיעה מעל מיליון ש"ח לצורך קיום האירועים שחלקו הגדול מחזק את כלכלת העיר.

קרדיט-צילום: ברוך גודלבסקי