במפלגות החרדיות בנו על קולות הח"כים הערבים לקראת ההצבעה על חוק המרכולים, אך אלה הבהירו: נצביע נגד. כעת הרוב מוטל בספק ויתכן שההצבעה תידחה לשבוע הבא. שקד: "אסור שישראל ביתנו תתנגד לחוק. היא מחוייבת להסכם הקואליציוני"

חריקות קואליציוניות לקראת ההצבעה על חוק המרכולים: במפלגות החרדיות קיוו להביא להצבעה כבר מחר את חוק המרכולים החדש אולם לפי שעה נראה שההצבעה תידחה. הסיבה: קשיים בגיוס רוב בטוח להצעת החוק.

כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, במפלגות החרדיות בנו על קולות חברי הרשימה המשותפת שיתמכו בחוק, מה שיסייע להשיג לו רוב למרות ההתנגדות של מספר חברי כנסת בליכוד, כמו גם התנגדותה של כל סיעת 'ישראל ביתנו'.

אלא שאמש הבהירו ברשימה המשותפת כי הם יתנגדו לחוק, בין היתר כנקמה על תמיכת החרדים בחוק המואזין.

ח"כ אחמד טיבי הסביר: "נצביע נגד חוק המרכולים משתי סיבות: הצבעה אופוזיציונית מובהקת, כדי לא לתת חבל הצלה לקואליציה שאני מעוניינים להפיל. שנית, בגלל תמיכת הסיעות החרדיות אז בעד חוק המואזין, אז פניתי להם כי זה ציפור הנפש והתרענו כי לכל שבת יש מוצ׳ש. ועכשיו מוצ׳ש הגיע".

יצוין כי בשלב זה קיים עדיין רוב דחוק להצעה, אולם במפלגות החרדיות נוטים לדחות את ההצבעה בשלב זה עד להבטחת רוב ודאי ומוחלט.

בינתיים תוקפת שרת המשפטים, איילת שקד, את התנהלות סיעת 'ישראל ביתנו' סביב החוק ומאשימה אותה ב"הפרת המשמעת הקואליציונית". "ישראל ביתנו מחויבת בהסכם קואליציוני להצביע בעד חוק המרכולים, א"א שכל מפלגה תצביע איך שהיא רוצה", כך שקד בראיון ל'קול חי'.

חוק המרכולים: במפלגות החרדיות חוששים מפני שובה של עונת ההסתה