עשרות אלפי חסידי סאטמר חגגו אמש את 'יום ההצלה' לציון 73 שנים להצלתו של כ"ק מרן האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מציפורני הנאצים ימ"ש. כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א נשא במעמד דברים נוקבים בענייני השעה ועמד על דברים הצריכים חיזוק בתוך החסידות

עשרות אלפי חסידי סאטמר חגגו אמש את 'יום ההצלה', היום בו ניצל כ"ק האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מציפורני הנאצים ימ"ש. גלריה נרחבת מהמעמד המרשים תעלה אצלנו באתר בהמשך.

כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א, נשא במעמד דברים נוקבים בנושאים שעל סדר היום. בין הדברים חיזק כ"ק האדמו"ר את שיעורי התורה של הקהילה ותקנות החתונה. כמו כן ביקש האדמו"ר לחזק גדרי הצניעות באירועים, כאשר בין היתר הוא הורה לבטל את צילום המשפחתית ביחד בחתונות.

באשר להכרזתו ההיסטורית של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר האדמו"ר: "אצלנו עיר הקודש ירושלים היא עיר קודש עיר של יראת שמים. ציונות היא היפך יראת שמים ותורה ולא קשורה כלל לעיר ירושלים.
אנחנו מכריזים בשם היהדות החרדית: ירושלים עיר הקודש לא תהיה עיר הבירה של המדינה הציונות עוקרי הדת אפילו אם נשיא ארה"ב יכריז שזו עיר הבירה.

בדיוק כמו בשנת תש"ח היהדות החרדית לא הכירה בהכרזת נשיא ארה"ב טרומן שארץ ישראל היא המדינה של היהודים והיהדות החרדית לא הכירה בו גם עכשיו 70 שנה אחרי זה בשנת תשע"ח יהדות החרדית לא מכירה בהכרזת נשיא ארה"ב טראמפ על ירושלים כעיר הבירה".

האדמו"ר הוסיף: "הגאון ר' יונתן אייבשיץ בספרו 'אהבת יהונתן' אומר שאפילו אם אומות העולם יעשו קיבוץ גליות התורה הק' אוסרת על קיבוץ גליות לפני ביאת משיח. לא איכפת לנו מה נשיא ארה"ב אומר אנחנו מחכים לקיבוץ גליות ע"י משיח וע"י הקב"ה בכבודו ובעצמו.

כל יהודי חרדי צריך לכאוב את כאב הקב"ה ואסור לו לשמוח בשמחת הציונים, ומי ששמח בשמחת הציונים לא יזכה לראות בשמחה האמיתות בביאת משיח".

בסיום הדברים יצאו אלפי החסידים בריקודים כדי להודות ולהלל לקב"ה שהציל את האדמו"ר בעל הנס".