התגובות לחשיפת מנהרת הטרור בדרום. בנט: "מי שחופר - חופר לעצמו מלכודת מוות". ליברמן: "מנהרות טרור, שחוצות את הגדר לשטח ישראל ופוגעות בריבונותנו, הן איום שלא נשלים איתו. בחודשים הבאים איום המנהרות על תושבי 'עוטף עזה' יהפוך לנחלת העבר"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב בצהרים לחשיפת מנהרת הטרור בגבול רצועת עזה ואמר: " מנהרות טרור, שחוצות את הגדר לשטח ישראל ופוגעות בריבונותנו, הן איום שלא נשלים איתו ונשקיע כל משאב כדי לסכלו. בזכות המאמץ המשותף לצה"ל, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות, הגענו ליכולות טכנולוגיות חדשות במאבק בטרור המנהרות".

הוא רמז כי פתרון מוחלט לאתגר כבר נמצא מעבר לפינה. "אני מקווה שבחודשים הבאים איום המנהרות על תושבי 'עוטף עזה' יהפוך לנחלת העבר".

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, נפתלי בנט, התבטא אף הוא בסגנון דומה ואמר: "אפשר לומר שמעכשיו יש מגמה שיטתית לחיסול איום המנהרות בתוך שנה שנתיים. במקביל צריך להיערך לאיומים הבאים שהם שוקדים עליהם".

שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, אמר: "גילוי המנהרה והשמדתה – הישג משמעותי לכוחות הביטחון ולשלום תושבי האזור. גיוס הטכנולוגיה וטובי האנשים – חיוני לנטרול האיום, לא במקום תכנית אסטרטגית ארוכת טווח, אלא לצידה".

אלוף פיקוד הדרום, ח"כ עומר בר לב, אמר: "אני סומך את ידי על צה"ל ופעולתו הנחרצת מול הטרור, ומברך אותו על חשיפת מנהרת טרור נוספת והריסתה במיידי. הפרת הריבונות הישראלית היא בגדר חציית קו אדום, ויש להעביר מסר הרתעתי ברור, שכל פעולה המאיימת על ביטחון ישראל – לא תעבור בשתיקה".

בצל גילוי המנהרה: חמאס בלוחמה פסיכולוגית נגד ישראל

המסר, העיתוי ופריצת הדרך הטכנולוגית: מאחורי הקלעים של פיצוץ המנהרה