הוצאת "המודיע", יחד עם הסופר שמחה פשיטיק, זכו בפרס משרד התרבות בתחומי היצירה הספרותית לשנת תשע"ז, עבור הספר 'צדיק סופית' • מידי שבוע מפרסם הסופר שמחה פשיטיק טור כאן באתר JDN

מדובר על קול קורא שפרסם משרד התרבות לפני כחמישה חודשים לציבור הרחב, בו הוא מכריז על הענקת פרסים בתחומי היצירה הספרותית לזוכים במספר קטגוריות. בין הקטגוריות לזכייה בפרס הייתה קטגוריה המיועדות להוצאות לאור שהוציאו לאור ספר ביכורים בשנת תשע"ז, אשר נכתב "ברמה ספרותית גבוהה במיוחד", כלשון ההודעה.

הוצאת "המודיע" הגישה את המועמדות לפרס, עבור הוצאתו לאור של הספר 'צדיק סופית' מאת שמחה פשיטיק, שיצא לאור לקראת סוף שנת תשע"ז. חברי ועדת הפרסים עברו על החומרים, ובחרו מתוך כל הספרים וההוצאות לאור שהגישו מועמדות, את הספר 'צדיק סופית' שבהוצאת "המודיע", שהוא, כך על פי חברי הוועדה, ברמה ספרותית גבוהה במיוחד.

מלבד הפרס הכספי למחבר הספר, הזכייה מלמדת על איכותו של הספר עצמו, רמתו הספרותית המשובחת והתכנים המעולים שבו, שהפכו אותו ליצירה הספרותית הנבחרת בקטגורית ההוצאות לאור שהוציאו ספר ביכורים.

שמחה פשיטיק נודע בזכות סיפוריו ומאמריו המצוינים, שהתפרסמו במהלך השנים בתקשורת החרדית הכתובה והמודפסת, כולל באתר JDN. את הסיפורים שהכו גלים וצברו תשבחות, יחד עם עוד מגוון יצירות אחרות, הוא איגד לספרו הראשון: 'צדיק סופית'. כבר עם צאתו לאור של הספר הוא עשה לו שם של אחד הספרים היותר טובים שנראו בציבור החרדי. העלילות, המסרים, וסגנונות הכתיבה השונים והמעולים – הקנו לספר 'צדיק סופית' את התואר 'פצצת תאורה ספרותית'.

יחד עם זאת מעידה הזכייה בפרס על איכותה של הוצאת "המודיע", אשר בוחנת בקפידה כל ספר וספר בטרם היא נוטלת על עצמה את מלאכת הוצאתו לאור, מה שמציב אותה בשורה הראשונה מכל הבחינות, הן הספרותית והן הרוחנית.

אך מעל לכל, יש בזכייה משום קידוש ה', כאשר סופר חרדי מן השורה זוכה בפרס נכבד ומקבל הכרה ממשרד נחשב, בשעה שהוא מתמודד מול סופרים והוצאות רבות אשר הגישו אף הן את מועמדותן, וזוכה במקום היחיד והראשון.

לכל הטורים של שמחה פשיטיק, לחצו כאו