בשנים האחרונות ניכרת עלייה גדולה במספר הפוקדים את קבר רבי שמעון בר יוחאי זי"ע לתפילה. על פי הערכות, רק בשנה האחרונה ביקרו בציון הקדוש מעל 2 מיליון איש. כעת, עומדים לשפץ במקום לתועלת מיליוני המתפללים במקום

ועדת החמישה שמונתה לנהל ולקדם את קבר הרשב"י החלה בתקופה האחרונה בהערכות לעבודות שיפוץ על מנת לפאר את המקום הקדוש כראוי לקברו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זי"ע, ועל מנת להעניק מענה למתפללים הרבים הפוקדים את המקום.

בשנים האחרונות ניכרת עלייה גדולה במספר הפוקדים את קבר רבי שמעון בר יוחאי זי"ע לתפילה. על פי הערכות, רק בשנה האחרונה ביקרו בציון הקדוש מעל 2 מיליון איש.

השיפוץ יכלול את ריהוטם מחדש של הבימות, ארונות הקודש, ספסלי הישיבה ועוד. במסגרת זו תחודש גם המחיצה. בנוסף, ישופצו ויורחבו שירותי הנשים, והחזית הדרומית של המבנה.

עבודות השיפוץ העתידות להתחיל בזמן הקרוב ממומנות בעזרתה האדיבה של קרן אדמונד ספרא ז"ל שביצעה אף היא את השיפוץ הקודם באתר.

בימים אלה אף פועלת ועדת החמישה בשיתוף "אתרא קדישא" לבנות מבנה חדש ומפואר של שירותים לגברים בסמוך לציון הק'. ומקווה כי הרשויות יזרזו את היתר הבניה על מנת שיוכלו להוציא אל הפועל את בנית המבנה תוך חודשים ספורים.

בשלב השני מתכוונת הוועדה לשפץ את מרפסת הכהנים והתשתיות בצד הדרומי של המבנה.

הרבנים חברי ועדת החמישה הביעו את תקוותם כי שיתוף הפעולה של כל הגורמים יסייע להאדרת ציונו של רשב"י זיע"א ולמתן מענה לרבבות המתפללים הפוקדים את האתר.