צילום: פלאש 90

הכטב"מ הישראלי "הופל" ע"י הסינים

בשבוע שעבר צבא הודו איבד קשר עם כלי טיס בלתי מאוייש תוצרת ישראל שנפל בסין, בהודו עדיין בודקים האם הוא התרסק כתוצאה מתקלה טכנית או שהופל במכוון על ידי הסינים. אך מביעים חשש עמוק מכך שכלי הטיס ישמש "מכרה זהב" עבור תעשיית הנשק הסינית

בשבוע שעבר התרסק כטב"מ הודי מתוצרת ישראל בשטחה של סין. כעת בהודו מביאים חשש מכך שכלי הטיס שנמצא כעת בידי הסינים ישמש "מכרה זהב" עבור תעשיית הנשק הסינית.

על פי גרסתו של צבא הודו הכטב"מ סטה בטעות ממסלולו וחצה לשטחה האווירי סין, אך טרם ברור האם הוא התרסק כתוצאה מתקלה טכנית או שהופל במכוון על ידי הסינים.

בעקבות התקרית בהודו מביעים כעת מספר דאגות. ראשית, בשל הבירוקרטיה הסבוכה הקשורה בהבאתו חוששים שייקח עוד זמן רב עד שיצליחו לייבא כלי נוסף כזה מישראל.

בנוסף, בהודו מודאגים מהיעדרו של הכטב"מ שמילא תפקיד חשוב בשמירה על גבולה הצפוני של המדינה. כמו כן, מביעים חשש עמוק מכך שהסינים, הששים לשים ידיהם על הטכנולוגיה המערבית, יוכלו ללמוד מהכטב"מ שהופל על הטכנולוגיה הישראלית שאפשרה את פיתוחו.

הדבר הנוסף ממנו מודאגים בהודו הוא הסיבה שבגינה הקשר עם הכטב"מ אבד והוא נפל. שם עדיין מקווים שהתשובה לשאלה תהיה קשורה לתקלה טכנית ולא ליכולתם של הסינים להפילו במכוון אך עדיין ממתינים לתוצאות הבדיקה בנושא.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *