ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לראשונה לחקירות ח"כ דוד ביטן, בשיחה עם כתבים שהתלוו אליו לצרפת, אמר כי הוא "מעריך ומכבד" את העבודה שעושה יו"ר הקואליציה, שחשוד בפרשת השחיתות בראשון לציון. על המשבר בקואליציה אמר: "נתגבר על המכשול הזה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (א') כי "לדוד ביטן עומדת חזקת החפות כמו לכל אדם", בהתייחסות ראשונה לחקירות של יו"ר הקואליציה.

"אני מאוד מעריך אותו, מחבב אותו ומכבד את העבודה שהוא עושה כיו"ר", אמר ראש הממשלה בשיחה עם כתבים המלווים אותו בביקורו בפריז. כזכור ביטן נחקר היום בפעם השלישית במסגרת חקירת השחיתות בעיריית ראשון לציון.

יו"ר הקואליציה ביטן נחקר בפעם השלישית ועומת מול הקלטות


כשנשאל על המתיחות הפוליטית ועל דריכות בקואליציה לקראת יום הצבעות אינטנסיבי בכנסת מחר, אמר נתניהו כי "נתגבר על המכשול הזה, נפתור את זה". הוא הוסיף: "אני רואה רצון אצל כל חברי הקואליציה להמשיך לכהן יחד זו ממשלה טובה מאוד, עושה הרבה מאוד דברים, יש רצון רב להמשיך, והרצון הזה יתממש".

נתניהו הסביר כי על רקע הכרזת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על הכרה בירושלים כבירת ישראל, החליט לדחות את ההצבעה על חוק ירושלים המאוחדת שתוכננה ליום שני. "יש כרגע רגע מאוד חשוב", אמר. "אנחנו בתוך אירוע מתגלגל, אני מקווה שהאירוע יוחל, אז יש דברים מסוימים שאני לא מעלה עכשיו. ולזה יש השלכות קואליציוניות. כרגע, ביקשתי לעשות סדר בהצבעות, חלק לדחות וחלק לשים על השולחן".

נתניהו צפוי לשוב מחר מביקורו באירופה במיוחד להצבעות בכנסת, שלקראתן התבצע גיוס מיוחד גם באופוזיציה וגם בקואליציה. סימן השאלה הגדול ביותר מרחף מעל חוק המרכולים, שנועד להעביר לידי שר הפנים את הסמכויות על אישור חוקי עזר עירוניים לפתיחת עסקים בשבת, מכיוון שישראל ביתנו הודיעה כי תצביע נגד החוק וגם ח"כ שרן השכל (הליכוד) הכריזה שלא תתמוך בו.

שני חברי כנסת נוספים מהקואליציה, רחל עזריה (כולנו) ויהודה גליק (ליכוד) קראו לדחות את ההצבעה על החוק ולקיים בו דיון מעמיק בקואליציה. בשלב זה, לא ברור שלקואליציה יהיה רוב.

חוק נוסף שעשוי להידחות בשל הקשיים בגיוס רוב הוא חוק ההמלצות של ח"כ דוד אמסלם (ליכוד). גורם בכיר בקואליציה העריך כי ההצבעה על החוק בקריאה שניה ושלישית תידחה בסופו של דבר.