לאחר שהודיעו כי אבו מאזן לא ייפגש עם סגן נשיא ארה"ב, שצפוי להגיע בקרוב לביקור במזרח התיכון, בבית הלבן תוקפים את ההחלטה: "הממשל ימשיך את מאמציו להשגת השלום, מצער שהרש"פ בוחרת שוב להפנות את גבה מההזדמנות לדון בעתיד האזור"

שלושה ימים לאחר שברשות הפלסטינית הודיעו כי בתגובה להכרזה האמריקנית בנושא ירושלים, לא ייפגש יו"ר הרשות עם סגן הנשיא פנס, בבית הלבן לא נשארים חייבים. בתגובה רשמית שפורסמה הערב (א'), מאשימה ארה"ב את הרשות הפלסטינית בפגיעה במאמצים לקידום השלום במזרח התיכון.

"מצער שהרשות הפלסטינית בוחרת שוב להפנות את גבה מההזדמנות לדון בעתיד האזור", אמרו בבית הלבן. "אך הממשל לא יירתע וימשיך את מאמציו להשגת שלום בין ישראל והפלסטינים והצוות שנשלח למזרח התיכון ימשיך לעבוד קשה לגיבוש תכנית".

ההודעה מגיעה לאחר שביום חמישי האחרון הבהיר ג'יבריל רג'וב, בכיר בפת"ח, כי סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, שאמור לבקר החודש ברשות הפלסטינית – לא מוזמן. עוד הבהירו ברשות הפלסטינית כי במהלך כל ביקורו של פנס במזרח התיכון, לא יתקיים עמו כל קשר מדיני.

הזעם הפלסטיני: "אבו מאזן לא ייפגש עם סגנו של טראמפ"


"הוא לא רצוי בפלסטין", אמר רג'וב. "בשם הפת"ח אני אומר שלא נקבל את סגנו של טראמפ בשטחי הרשות. הוא ביקש לפגוש את אבו מאזן ב-19 בדצמבר בבית לחם – פגישה שכזו לא תתקיים".