צילום: מתוך טוויטר

בפעם השנייה: בקבוקי תבערה הושלכו לעבר בית כנסת בשוודיה

שני בקבוקי תבערה, נזרקו לעבר מרכז יהודי במאלמו - שבדיה. בחסדי שמים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ראש הקהילה היהודית: "זה מתחיל להיות יותר ויותר גרוע". מדובר בתקרית האנטישמית השנייה תוך 48 שעות שפוקדת את הקהילה היהודית בשוודיה

שני בקבוקי תבערה הושלכו הבוקר (ב') לעבר בית כנסת בעיר מאלמו, השלישית בגודלה בשוודיה. בקבוקי התבערה התנפצו אך לא היו נפגעים ולא נגרם נזק למבנה.

המשטרה המקומית פתחה בחקירה. "החקירה היא בגין חשד להצתה", אמר דובר המשטרה.

יו"ר הקהילה היהודית סיפר: "נאמר לנו על ידי מנהל בית הקברות הבוקר כי מישהו זרק בקבוקי תבערה לעבר בית הכנסת שלנו. אנו רואים בתקרית החמורה כאיום עלינו. זה מתחיל להיות יותר ויותר גרוע. אנחנו לוקחים את זה ברצינות רבה".

התקרית האנטישמית מגיעה לאחר שכ-200 מפגינים התאספו ביום שישי בעיר מאלמו וקראו לפעול באלימות כנגד הקהילה היהודית בעיר שבדרום המדינה.

מדובר בתקרית השנייה נגד הקהילה היהודית בשוודיה תוך יומיים. אתמול נעצרו שלושה חשודים בחשד למעורבות בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר חצר בית כנסת בעיר גטבורג בשבדיה בליל יום ראשון. המשטרה המקומית הגבירה את האבטחה סביב בתי כנסת בשטוקהולם ובחלקים אחרים במדינה.

על פי הדיווחים, כ-20 רעולי פנים הפגינו בגטבורג נגד החלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל, ולאחר מכן השליכו בקבוקי תבערה אל עבר בית הכנסת בזמן אירוע של נערים יהודים שהתרחש במקום, לא היו נפגעים.

2 תגובות

מה אמר דובר המשטרה שם שהבדיקה היא על חשד להצתה? הלא מדובר ביותר מזה; חשד לניסיון פיגוע טרור!!! וזה תפקיד של משרד החוץ הישראלי להתערב בעניין.

מקומם בישראל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *