גם למהדרין יש כיוון

עשרות משרות תורניות 'למהדרין', הכשרות ייעודיות והצלחה גדולה, ביריד התעסוקה של מרכז 'כיוון' • חיים עמר מנהל הרשות העירונית לתעסוקה בירושלים: "ניתן לשלב פרנסה בכבוד עם שמירה על המסגרת הקהילתית ותעסוקה איכותית בעלת שכר ראוי ואפשרויות קידום מעשיות, על מנת להעניק יציבות כלכלית ותעסוקתית"

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

על רקע דו"ח העוני לשנת 2016 שפורסם בסוף השבוע שעבר, נערך יריד תעסוקה למהדרין בהשתתפות מאות אברכים ירושלמים שמבקשים להשתלב בשוק התעסוקה. למאות המשתתפים שגדשו את מרכז 'כיוון' ביום חמישי האחרון, היה מכנה משותף אחד: למצוא אפיק פרנסה בטוח ומפרנס בכבוד. אך חשוב מכך, הם מעדיפים עבודה במשרות פנים קהילתיות ובמסגרת תורנית. גם אם קיים היצע של משרות כאלה, הקושי לאתר אותן והרגישות באפיון המדויק שלהן באופן שתתאמנה לכלל הקריטריונים של קהל היעד, מהווים מחסום בפני המבקשים להשתלב בשוק התעסוקה.

ביריד הייחודי, שנועד לענות על ביקוש משמעותי זה, ולסייע בנגישות למשרות ייחודיות אלו, הוצעו מגוון משרות איכותיות ורלוונטיות, החל ממשגיחי כשרות, עורכים תורניים ומגיהים, עד סופרי סת"ם ו'ספרא דדיינא' בבית הדין הרבני. המשרות הוצעו בדוכנים של מעסיקים מובילים במגזר החרדי, בהם הוצאת הספרים 'יפה נוף', כשרות בד"צ הרב רובין, איגוד הת"תים, 'עוטר בגבורה' ובתי הדין הרבניים.
כל משתתף בחר בתחום העניין שלו והתרשם מהמשרות הפנויות אותן הציעו המעסיקים, היקפן, אופיין ומידת התאמתן אליו, ואף להגיש מועמדות. מלבד המשרות הוצעו גם הכשרות ייעודיות של מכון אליה, למקצועות קודש מבוקשים, כמו שוחטים, מוהלים, משגיחי כשרות, סופרי סת"ם ועוד. במקביל, נערכה הרצאה מעצימה של המאמן דוד חזן , ששוחח על שוק העבודה והדרך אליו, בחירה נכונה בתחום תעסוקה מתאים, והכנה לראיון עבודה.

"ביריד נוכחתי לראות שוב כמה חשוב הדגש על התאמה בין הפונה וצרכי התעסוקה הייחודיים לו לסוג המשרה המוצע לו", אומר חיים עמר מנהל הרשות העירונית לתעסוקה בירושלים. "החשיבות של היריד נובעת גם מהשילוב בתעסוקה, אך גם מיצירת היכרות לקהלים חדשים עם מרכז כיוון. הידע הרב והניסיון שנצברו במרכז 'כיוון', מאפשרים להתאים את אפשרויות התעסוקה ואפשרויות הקידום לכל פלח במגזר החרדי, תוך מיקוד מדוייק בקהל היעד".

לדברי עמר, "מתוך דו"ח העוני עולה כי הבעיה המרכזית בשוק התעסוקה היא, של תעסוקה לא מקצועית, שמובילה לשכר נמוך. ההתעניינות הגבוהה ביריד מוכיחה כי ניתן לשלב פרנסה בכבוד עם שמירה על המסגרת הקהילתית ותעסוקה איכותית בעלת שכר ראוי ואפשרויות קידום מעשיות, על מנת להעניק יציבות כלכלית ותעסוקתית".

2 תגובות

בושה זה להציא אותנו מהכויללים

עד מתי תתנו יד בפרסום כתבות בנושא זה – המעודד אברכים לעזוב את הלימוד ולצאת לעבוד…
כן, ודאי, זה באופן כשר ומכובד…
אבל סוף-סוף, זה יציאה מהלימוד

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן