השר אזולאי התקשר הבוקר לח"כ אילן גילאון והודה לו בחום על כך שהסכים אמש להתקזז עימו בעת ההצבעה בכנסת על חוק המרכולים. אזולאי, המאושפז בבית החולים לא השיג קיזוז למשך שעות ארוכות, בשל אטימות חברי הכנסת מהאופוזיציה

השר לשירותי דת, דוד אזולאי, מסר הבוקר כי עבר ביממה האחרונה, בדיקה שגרתית ומתוכננת מראש בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, הוא חש בטוב ואמור להשתחרר מבית החולים ביממה הקרובה. בשל העובדה שאושפז בבית החולים, נמנע מהשר אזולאי להשתתף אתמול בהצבעות בכנסת, ובסיעת ש"ס התקשו למצוא ח"כ מהאופוזיציה שיסכים להתקזז עימו.

רק כעבור שעות ארוכות, נמצא הח"כ שגילה רגש של אנושיות בסיסית: ח"כ אילן גילאון ממרצ. השר אזולאי חייג אליו הבוקר, והודה לו בחום על כך שהסכים אמש להתקזז עימו בעת ההצבעה בכנסת על חוק המרכולים. אזולאי אמר: "אילן גילאון הוא איש גדול, חבר ואדם ערכי ואנושי. הודעתי לרופאים כי אם לא יושג לי קיזוז אגיע בכל מקרה ובכל מצב להצבעה בכנסת כי נושא השבת הוא החשוב ביותר.

"אני שמח שיש חברים כאלה בכנסת ישראל ולמרות מחלוקות אידאולוגיות, מתעלים ומתנהגים בצורה אנושית וחברית. ח"כ אילן גילאון הוכיח שהוא גם פרלמנטר מצטיין וגם בנאדם. לא נותר לי אלא להודות ולברך אותו שתמיד נתקזז רק בשמחות", הוסיף שר הדתות, ח"כ דוד אזולאי.

גילאון עצמו הסביר אמש: "בניגוד להחלטתי המקורית – החלטתי להסכים ולהתקזז על חוק המרכולים עקב בקשתו של השר דוד אזולאי שמאושפז בבית החולים. זהו קיזוז על רקע הומינטרי, שנעשה כדי שעמיתיו של אזולאי לקואליציה, לא יאלצו אותו להפסיק הליך רפואי רק כדי להשתתף בהצבעה".

הוא הוסיף: "נכון – זו לא בעיה שלי. נכון – הקואליציה יכלה לדחות את ההצבעה. אבל העובדה שחבריו של אזולאי אינם מתייחסים אליו באנושיות מינימלית לא מצדיקה שאנהג בו באותו האופן". נכון – היה לי קל יותר לעשות את מה שמצופה, לסרב להתקזז, ולהמשיך במשחק הפוליטי הרגיל והשחוק. הרי לא יצאתי מהכנסת, אני כאן, ולא חיפשתי לי שום הקלות בעבודה הפרלמנטרית. אבל, דווקא במקום כמו הכנסת, נכון מתמיד המשפט: במקום בו אין אנשים – היה אתה בן אדם".

באופוזיציה סירבו משום מה להשלים עם המחווה האנושית הפשוטה והעדיפו לתקוף את גילאון. יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה ח"כ יואל חסון, אמר: "ח"כ גילאון שהתקזז עם הקואליציה, עשה זאת על דעת עצמו ובניגוד להחלטת האופוזיציה ליצור חזית משותפת נגד חוק המרכולים שמשנה את הסטטוס קוו. בהחלטתו סייע לקואליציה להעביר את החוק שכל כולו נועד להישרדותה הפוליטית, ולמעשה הציל לנתניהו את הקואליציה. במקום להתקזז יכול היה פשוט להצביע בעד החוק יחד עם הקואליציה".