ההתחממות בדרום: בתגובה לירי הרקטות (שיורטו) לעבר שדרות, תקף חיה"א במהלך הלילה 3 יעדים צבאיים של חמאס ברצועת עזה. בישראל משוכנעים שחמאס לא פועל מספיק כדי לעצור את הירי. גורם ביטחוני בכיר: "סבלנותנו פוקעת"

המתיחות בדרום: הלילה תקף צה"ל באמצעות חיל-האוויר שלושה יעדים השייכים לארגון הטרור חמא"ס ומשמשים כאתרי אימון ואחסנת אמצעי לחימה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול לעבר יישובי הדרום מוקדם יותר בשעות הערב.

"מדינת ישראל לא תאפשר פגיעה או ניסיון פגיעה באזרחיה ותוסיף להגן עליהם ועל ריבונותה באופן חד ונחרץ. ארגון הטרור חמא"ס, השולט ברצועת עזה מצעיד את תושבי עזה לחיי עוני, הרס וייאוש ועליו מוטלת האחריות למצב", נמסר מצה"ל.

כזכור, אתמול נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובי עוטף עזה, בשדרות ובחוף אשקלון. מצה"ל נמסר כי מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר שטח הארץ. זמן קצר לאחר מכן התפוצצה רקטה נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, מבלי שנשמעה אזעקה מוקדמת.

שלושה בני אדם נפצעו באורח קל לאחר שנפלו במהלך ריצה במדרגות לעבר המרחב המוגן. שני נפגעי חרדה טופלו על ידי פרמדיקים של מד"א. כמה נפגעי חרדה אחרים פונו עצמאית למרכז חוסן בעיר.

בס"ה שוגרו לעבר ישראל בימים האחרונים 16 רקטות, ובמערכת הביטחון מבהירים כי זה ענין של ימים ספורים עד שרף התגובה יתעצם דרמטית.

צילום: קבוצת החדשות החמות

אתמול פרסם פלג צבאי, שמשייך את עצמו לזרוע הצבאית של פתח, תיעוד שבו נראה לכאורה שיגור שתי הרקטות לעבר שדרות.

גורם ביטחוני אמר אמש כי צה"ל יגביר באופן משמעותי את התגובות לירי הרקטות מעזה אם יימשך הירי מהרצועה. במערכת הביטחון כבר ערוכים להחרפה דרמטית בתגובות וליום שממנו ואילך כבר לא יבליגו. "סבלנותנו פוקעת", אמר הגורם.

לטענתו, חמאס לא מתאמץ לעצור את הירי שגורם לארגונים שונים לרצות להצטרף לשיגורי הרקטות. בצה"ל מעדיפים לתת לחמאס עוד כמה ימים ולא להחריף את התגובות כבר מחר. זאת, כדי שהמהלך לא יקרה בצמוד לכינוס המדינות המוסלמיות שננעל היום באיסטנבול ובו הותקפה ישראל במילים קשות, וגם לתת למתיחות שעוררה הכרזת טראמפ על ירושלים להירגע.