סגן נשיא ארה"ב היה אמור לנחות בישראל כבר מחר, אולם בשל אילוצים פוליטיים פנימיים, במרכזם ההצבעה על רפורמת המס בקונגרס, הודיע הבית הלבן על דחיית הביקור שצפוי לעורר מהומות באזור על רקע הכרזת טראמפ בענין ירושלים

שוב דחייה בביקורו של סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס: לאחר שנדחה פעם אחת בעבר, הודיע הבית הלבן על דחיית ביקורו של סגן הנשיא, מייק פנס, בחודש נוסף.

הסיבה: טראמפ נחוש להעביר את רפורמת המס שלו כבר בשבועות הקרובים, והרוב הצפוי לכך – דחוק ביותר. בשל כך הוחלט שפנס ישתתף בהצבעה וידחה את ביקורו המדיני באזור.

בבית הלבן הדגישו כי ג'ייסון גרינבלט עדיין ממשיך כמתוכנן בביקורו באזור כדי לקדם את מאמצי השלום.

יצוין כי ביקורו של פנס, שתוכנן למחר, צפוי לעורר מהומות בשטחים, זאת בשל חלקו בהצהרת טראמפ, כמו גם ההצהרות השונות של בכירים אמריקנים בענין ירושלים.

רק בתחילת השבוע פורסם כי בכיר בבית הלבן אמר "אנחנו לא יכולים להעלות בדמיוננו מצב כלשהו שבו הכותל המערבי לא יהיה חלק מישראל. אבל כפי שהנשיא אמר, הגבולות המדויקים של הריבונות הישראלית יהיו חלק מהסדר הקבע".

בכיר אחר בממשל הוסיף אחר כך: "אנחנו מציינים שאיננו יכולים לדמיין מצב שבו ישראל תחתום על הסכם שלום שאינו כולל את הכותל המערבי".

הדברים נאמרו על רקע ביקורו הצפוי השבוע של סגן הנשיא מייק פנס (שנדחה, כאמור).

יו"ר 'הרשות הפלסטינית' אבו מאז הגיב להצהרה: "לא נקבל שום שינוי בגבולות ירושלים המזרחית משנת 1967. העמדה הזאת מבהירה פעם נוספת שהממשל האמריקני הנוכחי נמצא לגמרי מחוץ לתהליך השלום".