תגובות חריפות באופוזיציה לנאום ראש הממשלה • אבי גבאי: "מתעסק בלהאשים את המשטרה". יואל חסון: "רה"מ מדליק נרות חנוכה ושורף עוד חלקה של ממלכתיות". אילן גילאון: "הגיע הזמן לשלם את המחיר על השחיתות והעוולות ולהתפטר"

כצפוי, באופוזיציה מגיבים בחריפות לנאום ראש הממשלה בכפר המכביה. "ראש ממשלה צריך לבוא ולומר – רבותיי, אני מבקש מכם, דורש מכם לסיים את החקירה בהקדם, כי אני רוצה לדעת איפה אני נמצא. במקום זה, מה הוא עושה? מתעסק בלהאשים את המשטרה", אמר יו"ר האופוזיציה, אבי גבאי.

שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון: יצאתי מארוע הדלקת נרות עם נכי צה״ל וכוחות הביטחון, וצפיתי במופע המבזה של מי שאמור להנהיג את המדינה ומתנהג כעבריין נמלט, ששורף בדרך את כל מה שבנינו, נלחמנו, נפצענו ואיבדנו חברים בשבילו! ביבי, די! לך! לפני שתשרוף גם את מה שעשית, כשעוד היה אכפת לך מהמדינה!".

ח"כ יאיר לפיד: "מופע אימים של נתניהו. ראש ממשלה שמתייחס ככה לשלטון החוק צריך לרדת מהבמה הציבורית. מגיע לנו יותר מראש ממשלה שמזלזל במשטרה, מחקה מגישי טלוויזיה ומזמין התקפות על נשיא המדינה. הממלכתיות אבדה".

ח"כ אילן גילאון: "ביבי בלחץ. נאומו המשתלח והארסי היה ניסיון עלוב להכשיר את הקרקע בקרב תומכיו לקראת המלצות המשטרה שסוגרות עליו מכל כיוון. ההתקפות הבוטות והמכוערות כוונו נגד כל מי שאומר את מה שהוא כבר הבין וכולם כבר יודעים – הגיע הזמן לשלם את המחיר על השחיתות והעוולות ולהתפטר".

נתניהו משרטט את קו ההגנה שלו: "המלצות משטרה? רובן מושלכות לפח"

אהוד ברק: "החשוד מבלפור ממשיך לזרות חול בעיני הציבור. אך גם הוא יודע: אין מנוס – אם יוגשו המלצות משטרה על פשעים חמורים – לא יוכל להמשיך לכהן. במילותיו – "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, אין לו מנדט ציבורי ומוסרי לקבוע דברים גורליים למדינת ישראל"

ח"כ קסניה סבטלובה: ״חלש בביטחון, חלש בהגנה על העובדים, חלש גם ברגעים קריטיים כשהשמיים סוגרים עליו מכל צד. במה הוא חזק? בשיסוי, בהסתה, בשחיתות, וביצירת פייק ניוז. מגיע לנו טוב הרבה יותר״.

ח"כ יואל חסון: "נתניהו צודק: המאבק נגדו הוא פוליטי, דמוקרטי וסוחף המונים. ראש הממשלה מדליק נרות חנוכה ושורף עוד חלקה של ממלכתיות בכך שהוא משסה שוב נגד המשטרה והתקשורת. כמובן אף מילה על מפוטרי טבע או הנכים שסובלים בחג הזה. ההמלצה היחידה שלנו היא בחירות.״

ח"כ יעל פארן: "‏נתניהו שוב במופע משסה ומפלג, תוקף את כולם ויורה לכל הכיוונים. "לא היה כלום כי אין כלום", זו כבר יכולה להיות סיסמאת הבחירות שלו".

ח"כ קסניה סבטלובה: "נתניהו תוקף את המשטרה, הפרקליטות, את הציבור ומחזק את מה שאמרנו. דודי אמסלם הוא רק השליח, הוגה חוק ההמלצות הוא ראש הממשלה בעצמו".