האיש שעומד מאחורי המיצג השנוי במחלוקת, מנסה הבוקר להדוף את הביקורת נגדו. "אני פציפיסט ומתנגד לכל סוג של אלימות. במשך כל חיי מעולם לא השתמשתי באלימות". בינתיים בימין יש מי שקורא למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגדו

"אני פציפיסט ומתנגד לכל סוג של אלימות. במשך כל חיי מעולם לא השתמשתי באלימות ואין לי כל כוונה לעשות זאת בעתיד. כך אני מחנך גם את ילדי ומבקש ממי שפירש דברים שאמרתי או עשיתי כקריאה לאלימות לעצור ולא לעשות זאת. מי שהבין מדברי או ממעשי שאני קורא לו/לה לנהוג באלימות – הוטעה": כך מגיה הבוקר עמית ברין, האיש שהביא אמש להפגנה ברוטשילד מיצג גיליוטינה שנוי במחלוקת.

הסתה לרצח? מיצג גיליוטינה בהפגנת השמאל בתל אביב

לטענתו, "אני לא חבר באף ארגון או תנועה. לא מממן ולא רשום באף מפלגה, ולא לוקח חלק בשום פעילות פוליטית מאורגנת מלבד הגעה עצמאית להפגנות רחוב לצורך מימוש זכות המחאה. אין לי קשר למנהיגי המחאה, ליוזמיה, למפעילים או למממנים שלה. מעולם לא נפגשתי אם אף אחד מהם ואין בינינו קשר גם היום. לא ״פעלתי״ בשום מסגרת או בשליחותו של איש מלבד יוזמתי שלי – אזרח שהרגיש שהוא רותח מהסיאוב ומהשחיתות חסרי הגבולות אשר שפוגעים בכל אזרחי כל המדינה – בכם – האנשים שלא מפסיקים לשאת שפופים בנטל, לזעוק על הגזל, הניתוק וההתעלמות מהזעקה עצמה במשך כל כך הרבה זמן".

הוא הוסיף: "גיליוטינה היא דימוי המשמש תזכורת היסטורית לניצחון אזרחי על שלטון מושחת שהפר את אמונו. חוזר ומבהיר שאין לי, או לאף אדם שאני מכיר, שום כוונה להשתמש באף אחד מהשניים האלה, אבל מי שמצביע עליהם כדי לשלח אתכם כלפי – מסיט אתכם ממטרות המחאה ומשתמש בכם כדי לשסות אותנו אחד בשני ולהתחמק מאחריותו הציבורית".

יצוין כי בימין יש מי שקוראים למשטרה לפתוח בחיקירה פלילית בעניינו. "לא יכול להיות שכשמדובר בימין המשטרה פותחת בחקירה על כל תמונה של נשיא המדינה בכאפיה, ומיצג שרומז לרצח עובר בשתיקה".